عروسک ملکه: ادای احترام باربی به ملکه بریتانیا

بسته‌بندی این عروسک حالتی سلطنتی دارد و با الهام از کاخ باکینگهام ساخته شده است

تیم طراحی باربی همه جزئیات مربوط به ملکه را در طراحی این عروسک اجرا کرد تا ظاهر سلطنتی ملکه در باربی نمود پیدا کند - Instagram/barbie

عروسک باربی الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، در تعداد محدود به بازار آمد.

تعداد جشن‌هایی که در سال ۲۰۲۲ در ستایش ملکه به او اختصاص یافت، کم نیست؛ از جشن تولد ۹۶ سالگی او در ۲۱ آوریل گرفته تا جشن هفتادمین سالگرد سلطنتش در ماه ژوئن، به‌عنوان باسابقه‌ترین تاجدار بریتانیا. اما رویداد نیک دیگری هم به افتخار ملکه الیزابت دوم برپا شد و به او اختصاص یافت: ساخت عروسک باربی خود او.

شرکت متل، سازنده پرفروش‌ترین عروسک‌ دنیا، باربی، از تولید نسخه تازه‌ای از این عروسک به‌ شکل ملکه بریتانیا در آستانه جشن پلاتینیوم (هفتادمین سالگرد سلطنت) او خبر داد.

مجموعه این عروسک باربی که طراحی و تولید آن ادای احترامی به ملکه الیزابت دوم است، با موهایی مرتب و ظاهری که ویژه ملکه است، عرضه می‌شود. تیم طراحی باربی همه جزئیات مربوط به ملکه را در طراحی این عروسک اجرا کرد تا ظاهر سلطنتی ملکه در باربی نمود پیدا کند؛ از جواهرات روی تاج گرفته تا مدال‌های نصب‌شده روی حمایل مورب روی لباس او.

طراحی تاج عروسک برگرفته از تاج فرینج ملکه مری است و مدال‌های کوچک روی روبان‌ها نیز مدال‌های افتخاری خانواده سلطنتی‌اند. لباس ملکه از پوششی الهام گرفته شده که ظاهر موردعلاقه او است و با سبک ویژه ملکه یعنی سادگی طرح و انتخاب رنگ‌های سفید یا عاجی تناسب دارد. در واقع، جزئیات کارشده روی این باربی سلطنتی شامل نشان بند جوراب (Order of the Garter) هم می‌شود که از جمله نشان‌های اشرافی بریتانیا است و پیش از این تنها به چند فرد غیرمسیحی اهدا شده است؛ از جمله ناصرالدین‌شاه و مظفرالدین‌شاه‌، دو پادشاه ایرانی.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این عروسک که با قیمت ۵۸ پوند به بازار آمده است، نسخه‌ای بسیار نزدیک و شبیه به تاج فرینج ملکه را بر سر دارد. تاجی که ملکه نخستین بار آن را روز عروسی‌ با شاهزاده فیلیپ در سال ۱۹۴۷ بر سر گذاشت و پس از آن، هر کدام از عروس‌هایی که به خانواده سلطنتی وارد شدند، شاهدخت آن و شاهدخت بئاتریس، آن را برای مراسم عروسی خود بر سر گذاشتند. قیمت این تاج که دارای ترکیبی از جواهرات، طلا، نقره و الماس است، حدود شش میلیون و ۹۷۳ هزار پوند برآورد شده است.

حتی بسته‌بندی این عروسک نیز حالتی سلطنتی دارد و با الهام از کاخ باکینگهام ساخته شده است.

این نخستین عروسک شرکت متل، عرضه‌کننده عروسک باربی، است که به‌ شکل یکی از اعضای خانواده سلطنتی در قید حیات، ساخته و تولید شده است.

بیشتر از زندگی