رئیس جمهور اوکراین خطاب به مجلس عوام بریتانیا: «ما تا پایان می‌جنگیم»

زلنسکی گفت: «اکنون مسأله ما بودن یا نبودن است» و افزود پاسخ او به این پرسش شکسپیر، قطعا بودن است

ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهور اوکراین، سه‌شنبه ۸ مارس، از طریق یک لینک ویدئویی برای نمایندگان مجلس عوام بریتانیا سخنرانی کرد و از سیزده روز جنگ در اوکراین سخن گفت. او با اشاره به این‌که جنگ را اوکراین آغاز نکرده و خواهان آن نیست، تأکید کرد با این‌حال اوکراینی‌ها خواهند جنگید چرا که نمی‌خواهند کشورشان را از دست بدهند.

ولودیمیر زلنسکی در آغاز گزارش روزانه سیزده روز جنگ، به نمایندگان مجلس عوام بریتانیا گفت: «روز نخست ساعت چهار صبح به ما با موشک‌های کروز حمله شد. همه از خواب پریدند. مردان و زنان و کودکان، و از آن زمان تاکنون ما نخوابیده‌ایم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رئيس جمهور اوکراین گفت: اوکراین هرگز دنبال بزرگ شدن نبود اما جنگ باعث شد این کشور بزرگ شود. او با اشاره به اینکه اوکراین با یکی از بزرگترین ارتش‌های جهان می‌جنگد گفت: «اکنون مسأله ما بودن یا نبودن است.» و افزود پاسخ او به این پرسش شکسپیر، قطعا بودن است.

ولودیمیر زلنسکی با ارجاع به سخنان چرچیل در جنگ جهانی دوم گفت: «ما تا پایان می‌جنگیم. در دریا و در آسمان. ما به هر قیمتی که شده برای دفاع از سرزمینمان می‌جنگیم. ما در جنگل‌ها، در مزرعه‌ها، در ساحل و در خیابان خواهیم جنگید.»

رئیس جمهور اوکراین با اشاره به درخواست یاری اوکراینی‌ها از کشورهای متمدن، از بریتانیا خواست روسیه را یک دولت تروریست برشمرد و آسمان اوکراین را امن کند.

او سخنان خود را با شعار «شکوه برای اوکراین و شکوه برای پادشاهی متحد بریتانیا» پایان داد.