امارات تصاویر حمله به سکوی موشکی حوثی‌ها را منتشر کرد

ابوظبی می‌گوید آماده مقابله با هر گونه تهدیدی است و تمام اقدامات لازم را برای محافظت از کشور در برابر همه حملات انجام می‌دهد

وزارت دفاع امارات روز دوشنبه اعلام کرد که هواپیماهای جنگی در استان الجوف یمن سکوی پرتاب موشک حوثی‌ها را که در حمله به ابوظبی مورد استفاده قرار گرفته بود، منهدم کردند.

این وزارتخانه در توئیتی در توییتر اعلام کرد که این عملیات در ساعت ۴ و ۱۰ دقیقه صبح امروز و پس از پرتاب دو موشک بالستیک به سمت ابوظبی انجام شده است.

همچنین یک کلیپ ویدئویی از هدف قرار گرفتن سکوی پرتاب موشک حوثی‌ها در حساب وزارت دفاع امارات منتشر شد.

امارات پیشتر اعلام کرده بود که پدافند هوایی این کشور دو موشک بالستیک شلیک شده توسط حوثی‌ها به سمت این کشور را رهگیری و منهدم کرده است.

 وزارت دفاع امارات متحده عربی تایید کرد که این حمله تلفات جانی در پی نداشت، زیرا بقایای موشک های بالستیک که رهگیری و منهدم شدند در مناطق غیر مسکونی در اطراف امارت ابوظبی سقوط کردند.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده مقابله با هر گونه تهدیدی است و تمام اقدامات لازم را برای محافظت از کشور در برابر همه حملات انجام می‌دهد.

هم‌زمان ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی نیز اعلام کرد که بامداد دوشنبه یک موشک بالیستیک را که به‌سمت منطقه ظهران الجنوب در استان عسیر عربستان سعودی پرتاب‌شده بود، سرنگون کرده است.

 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ترکش‌های موشک منهدم‌شده در عربستان سعودی در منطقه صنعتی ظهران الجنوب سقوط کرده و خسارت‌هایی برجای گذاشتنه، اما هیچ مجروح یا کشته‌ای در این حادثه گزارش نشده است.

حوثی‌ها یکشنبه‌‌‌شب نیز با یک موشک بالیستیک به منطقه صنعتی جازان در غرب عربستان سعودی حمله کرده بودند که موجب جراحات جزئی دو تبعه سودانی و بنگلادشی و همچنین خسارت به برخی کارگاه‌ها و خودروهای شخصی واقع در آن‌جا شد.