فرانسه و بلژیک؛ مسافران جدید جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر

فرانسه، قزاقستان را با هشت گل در هم کوبید

امپابه به تنهایی چهار گل به ثمر رساند- FRANCK FIFE / AFP

رقابت‌های انتخابی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و تکلیف دو تیم صعود کرده دیگر به این رقابت‌ها مشخص شد. تیم ملی فوتبال فرانسه که در گروه چهار رقابت‌ها حضور دارد، موفق شد در هفتمین مسابقه خود تیم فوتبال قزاقستان را در پاریس با نتیجه سنگین هشت بر صفر درهم بکوبد و با کسب ۱۵ امتیاز پیش از آخرین دیدارش در این گروه مقابل فنلاند به‌عنوان تیم اول گروه، صعود خود را به این مسابقه‌ها مسجل کند. تیم فوتبال فرانسه در این مسابقه پل پوگبا، هافبک طراح و بازی‌ساز خود را در اختیار نداشت و دیدیه دشان روی امباپه در این مسابقه حساب ویژه‌ای باز کرده بود.

امباپه در شبی فراموش‌نشدنی ستاره تیمش بود و موفق شد چهار گل از هشت گل فرانسه را به‌تنهایی به ثمر برساند. باید گفت که او حکم صعود فرانسه به جام جهانی ۲۰۲۲ را امضا کرد و خیال خروس‌ها از این بابت راحت شد. امباپه در همان نیمه نخست سه گل برای فرانسه به ثمر رساند و عملا کار قزاقستان را یکسره کرد. فرانسوی‌ها نیمه دوم را طوفانی‌تر از نیمه اول دنبال کردند و موفق شدند پنج بار دیگر دروازه قزاقستان را باز کنند.

کریم بنزما هم در این مسابقه درخشان بود و توانست دو گل برای خروس‌ها به ثمر برساند. آدریان رابیو و گریزمان هم دیگر گل زنان فرانسه در این مسابقه بودند و گل هشتم فرانسه را امباپه که خاتمه دهنده این مسابقه بود به ثمر رساند. دشان، سرمربی فرانسه نیز از عملکرد تیمش بسیار راضی بود و در خصوص نمایش امباپه در این مسابقه گفت: امباپه در این مسابقه فوق‌العاده بود، البته او درگذشته هم گل‌های زیادی برای تیم ملی فرانسه به ثمر رسانده است، اما امشب توانست کارایی خود را در زمین مسابقه به نمایش بگذارد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او در این مسابقه حتی می‌توانست گل پنجم را هم به ثمر برساند اما ضربه پنالتی را به گریزمان واگذار کرد. او در کارهای دفاعی هم شرکت داشت و این جای تقدیر دارد. من در زمین به او آزادی کامل داده‌ام و او نیز از این موقعیت نهایت استفاده را کرد.

 امباپه با درخشش در رقابت‌های انتخابی جام جهانی توانست خاطره تلخ بازی‌هایش در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ را به فراموشی بسپارد و در آستانه سال ۲۰۲۲ شاید راه جدیدی را با پیوستن به رئال مادرید آغاز کند. قرارداد او در تابستان آینده با تیم پی‌اس‌جی به اتمام خواهد رسید و او هنوز هیچ اقدامی برای تمدید آن انجام نداده است.

در یکی دیگر از دیدارهای مهم برگزار شده، تیم فوتبال بلژیک که در گروه پنج مسابقه‌ها قرار دارد موفق شد سه بر یک و در شب درخشش کوین دی بروینه از سد استونی عبور کند و با کسب ۱۹ امتیاز از هفت مسابقه،  صعود خود را به رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطعی کرد.

گل زنان بلژیک در این مسابقه بنتکه، کاراسکو و تورگن هازارد بودند و ادن هازارد در این مسابقه هم مانند بازی در تیم باشگاهی‌اش، رئال مادرید عملکرد ضعیفی داشت. تیم ولز نیز که در این گروه قرار دارد موفق شد بلاروس را پنج بر یک مغلوب کند و در رده دوم جدول قرار بگیرد. در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم‌های سرگروه مستقیما به این رقابت‌ها صعود می‌کنند و تیم‌های دوم هر گروه باید در مسابقه‌های حذفی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

بیشتر از فوتبال