شکستن بینی مامور توسط نماینده مجلس

پس از عذرخواهی نماینده بیجار پرونده قضایی خاتمه یافت

عکس از خبرگزاری تسنیم 

۱۹ ماه پس از درگیری نماینده مجلس بیجار با یک مامور فرودگاه مهرآباد و پس از گرفتن اخطار از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، این نماینده از مامور جوان عذرخواهی کرد.

نیروی انتظامی علیه حمدالله کریمی، نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی، شکایت کرده بود که این پرونده قضایی با اعلام رضایت پلیس و مامور مدنظر مختومه اعلام شد. وی در تاریخ ۹ مرداد سال ۱۳۹۶ با ماموران پلیس راهور تهران درگیر شد و یک سیلی به صورت یکی از ماموران زد که منجر به شکستن بینی وی شد. گفتنی است بر اساس ویدیوی منتشر شده، او سایر مامورین را نیز مورد ضرب و شتم قرار داده است.

کریمی پیشتر در این خصوص به خبرگزاری ایسنا گفته بود: «من هیچگاه نخواستم بی قانونی انجام دهم و به محض اینکه دریافتم امکان ورود با خودرو شخصی به محدوده تاکسی‌های مقابل ورودی ترمینال را ندارم، پیاده حرکت کردم، اما نمی‌دانم به چه دلیل ماموران راهنمایی و رانندگی مانع همسر من شدند و به او در مقابل من توهین کردند».

وی ادامه داد: «انتظار دارم نیروی انتظامی برای این حادثه عذرخواهی کند و به جای فرافکنی و یک طرفه انعکاس دادن موضوع، اصل موضوع را بپذیرد و ضمن اینکه همسر من نیز از مامور راهنمایی و رانندگی شکایت خواهد کرد».

ولی در جریانی معکوسِ انتظار کریمی، محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در نشست علنی در جمع خبرنگاران از تذکرات لازم به این نماینده خبر داد و تاکید کرد که اگر دوباره به آن شرایط برگردد آن اقدام را انجام نمی‌دهد.

سرتیپ دوم پاسدار احمد نوریان، سخنگوی ناجا نیز در همین رابطه گفت: «سرانجام پس از پیگیری‌های حقوقی ناجا با تشکیل هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس و گذشت پلیس جوان راهور از نماینده خاطی، پرونده مختومه شد».

گفتنی است پزشکی قانونی ضمن تایید ضربه به بینی، نسبت به «ارش» اقدام کرد. ارش نوعی دیه است که میزان آن در قانون از قبل تعیین نشده است.