مدل محجبه معترض به منع حجاب، سردبیر مجله ووگ اسکاندیناوی شد

روضه محمد نخستین سردبیر محجبه و رنگین‌پوست نشریه مد ووگ در غرب به شمار می‌رود

روضه محمد، مدل نروژی-سومالیایی- عکس از صفحه اینستاگرم روضه محمد

روضه محمد، مدل نروژی‌-‌سومالیایی تباری که اعتراضش علیه منع حجاب در فرانسه جنجالی شد، به عنوان سردبیر مجله مد ووگ اسکاندیناوی انتخاب شده است. نسخه اسکاندیناوی نشریه معروف ووگ قرار است به زودی بازگشایی شود.

به گزارش نشریه گاردین، روضه محمد نخستین سردبیر محجبه و رنگین‌پوست نشریه مد ووگ در غرب به شمار می‌رود.

خانم محمد، در ماه آوریل در حساب کاربری اینستاگرامش تصویری از خود را منتشر کرد که آغازگر کارزاری در شبکه‌های اجتماعی توییتر، تیک‌تاک و اینستاگرام شد. در این تصویر او در حالی دیده می‌شود که کف دستش نوشته ‌«به حجاب من دست نزن». گاردین به نقل از روضه محمد، گفت: «ووگ اسکاندیناوی مسئله تکثر نژادی را به یک مرحله جدید برده است؛ خلق محیطی که در آن همه ارزش داشته باشند. ما می‌توانیم در روند تصمیم‌گیری و در جهان مد صدایی موثر داشته باشیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او که به دلیل سبک آزاد مد در لباس خیابان شناخته می‌شود، معتقد است که انتصابش در سمت سردبیری نشریه ووگ اسکاندیناوی بر جامعه او موثر خواهد بود. او گفته است:‌ «این امر بر مسلمانان تاثیر فراوانی خواهد داشت و دستاوردی جمعی برای فهم بهتر جهان مد است.»

در پی کشته شدن جرج فلوید، شهروند آمریکایی‌-‌آفریقایی تباری که حدود یک سال پیش در آمریکا، بر اثر بدرفتاری یک مامور پلیس سفیدپوست جان باخت، مسئله تکثر و گوناگونی، به یکی از موضوع‌های داغ جهان مد تبدیل شد.

روضه محمد گفته است که نشریه ووگ افرادی با سوابق قومی و نژادی اقلیت دیگر را نیز در بخش‌های ارشد سردبیری انتخاب کرده است.

ووگ اسکاندیناوی قرار است در ماه اوت اولین نسخه خود را منتشر کند. این نشریه بیشتر در قالب دیجیتال فعالیت خواهد کرد و سالانه شش نسخه کاغذی نیز چاپ خواهد کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی