چرا آنجلینا جولی احساس شکست می‌کرد؟

جولی در سال‌های اخیر فیلم‌هایی چون سرزمین خون و عسل، شکست ناپذیر و در کنار دریا را کارگردانی کرده است

آنجلینا جولی، بازیگر و کارگردان سینما - TIZIANA FABI / AFP

فیلم آینده ستاره فیلم «مالفیسنت» (افسونگر شرور) که در سال ۲۰۱۶ پس از ۱۰ سال زناشویی با «برد پیت» از او جدا شد، «آنهایی که مرگ مرا می‌خواهند» نام دارد که با کارگردانی تیلور شریدان، کارگردان فیلم‌هایی از جمله «اگر سنگ از آسمان ببارد» به نمایش در خواهد آمد.

جولی در این فیلم نقش یک مامور آتش‌نشانی آموزش‌دیده را بازی می‌کند که تخصصش نخستین واکنش‌ها در مقابل آتش‌سوزی‌های طبیعی جنگل‌هاست.

«هانا» کاراکتر جولی در این فیلم، در غم شکست نجات جان سه نفر از شعله‌های آتش است که به «کانر» پسرک ۱۲ ساله‌ای بر می‌خورد که از نظر روانی آسیب دیده و نقشش را «فین لیتل» بازی می‌کند.

هانا به کانر کمک می‌کند از دست دو ضاربی که در پی حمله مرگبار علیه پدرش قصد قتل او هم را دارند، بگریزد. هانا و کانر برای فرار از این دو از میان طوفان و صاعقه و زبانه‌های آتش می‌گذرند. نیکلاس هوُلت و اِیدِن گیلن در این فیلم نقش دو ضارب را برعهده دارند.  

جولی به خبرگزاری پرس اسوسیشن گفت: «فکر می‌کنم همه ما در مراحلی از زندگی احساس شکست می‌کنیم. بی‌تردید من یکی از آنها هستم. بازی در این فیلم را با احساس ضعف شروع کردم و حتی نمی‌دانستم می‌توانم آن را به انجام برسانم یا نه و مثل خیلی‌های دیگر من هم آسیب‌های روانی، غم و غصه و ناراحتی‌های دیگر خودم را دارم که در زندگیم رخ داده است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جولی افزود: «به همین دلیل این (فیلم) برایم یک مفر روانی بود. می‌توانم از میان آن عبور کنم؟ می‌توانم آن بچه را نجات دهم؟ می‌توانم، می‌توانم به آن سوی آن برسم؟ قدرتش را دارم؟ ثبات (روانی) آن را دارم؟»

جولی مادر شش کودک، مَداکس ۱۹ ساله، پَکس ۱۷ ساله، زاهارا ۱۶ ساله، شیلوُه ۱۴ ساله و دوقلوهای ۱۲ ساله ناکس و ویوین، با فیلم‌های پرماجرایی از جمله مهاجم مقبره، خانم و آقای اسمیت، سالت، تحت تعقیب و نیز بچه جایگزین مشهور شد که برای آن نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه زن نیز شده است.

جولی همچنین در سال‌های اخیر فیلم‌هایی چون سرزمین خون و عسل، شکست ناپذیر، در کنار دریا و اول پدرم را کشتند را کارگردانی کرده است. او می‌گوید قبول یک چالش بدنی یک تجربه تازه بوده است.

جولی گفت: «احساس تازگی کردم. سنم بالاتر رفته. نه اینکه بدنم تغییر کرده باشد، من تغییر کرده‌ام. ۱۰ سالی می‌شد چنین کاری نکرده بودم و البته در لحظات نخست فکر می‌کنید: چکار می‌کنم؟»

این بازیگر می‌گوید فرزندانش به دیدن چنین نمایش‌هایی از او عادت ندارند و فکر می‌کنند بازی‌اش «تفریحی» است. جولی افزود: «در واقع فکر می‌کنم برایشان خوب است که ببینند من زنده مانده‌ام و قوی هستم. اما عجیب هم بود، قطعا این تصور را داشتم که دیگر نمی‌توانم از عهده چنین چیزی بربیایم.»

فیلم «آن‌هایی که مرگ مرا می‌خواهند» از هفدهم ماه مه به نمایش در خواهد آمد.

گزارش‌های تکمیلی از پرس اسوسیشن

© The Independent

بیشتر از زندگی