نیویورک ‌تایمز: اسرائیل، آمریکا را از حمله به «ساویز» مطلع کرده بود

اسرائیل اتهام حمله به این کشتی را تایید یا تکذیب نکرده است

موسسه دریانوردی آمریکا اعلام کرده بود که ساویز در واقع یک کشتی نظامی متعلق به سپاه پاسداران است که عملیات جاسوسی انجام می‌دهد-عکس از العربیه

گزارش نیویورک‌تایمز حاکی از آن است که اسرائیل ساعت هفت و نیم صبح سه‌شنبه به وقت محلی آمریکا را از حمله به کشتی ایرانی ساویز در دریای سرخ مطلع کرده بود.

این روزنامه آمریکایی خبر را به نقل از یک مقام آمریکایی منتشر کرده اما نام او را فاش نکرده است.

به گزارش نشریه هیل، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا در جریان اخبار رسانه‌ها در ارتباط با حادثه برای کشتی ساویز در دریای سرخ قرار دارد. جسیکا مک‌نالتی گفت که «هیچ یک از نیروهای آمریکایی در این سانحه دست نداشته اند و اطلاعات بیشتری برای ارایه در این زمینه وجود ندارد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کشتی ساویز روز سه‌شنبه همزمان با مذکرات هسته‌ای در وین هدف مین‌های چسبان قرار گرفت. خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه این خبر را تایید کردند، اما اسرائیل اتهام حمله به این کشتی را تایید یا تکذیب نکرده است.

با این حال نیویورک‌تایمز به نقل از منبع خود می‌گوید که اسرائیل در واکنش به حمله‌های مشابه ایران به کشتی‌های خود، این کشتی ایرانی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

پیش از این گزارش‌هایی از ده‌ها مورد حمله اسرائیل به کشتی‌های ایرانی در همین منطقه گزارش شده بود.

موسسه دریانوردی آمریکا در گزارشی در پاییز گذشته اعلام کرده بود که ساویز در واقع یک کشتی نظامی متعلق به سپاه پاسداران است که عملیات جاسوسی انجام می‌دهد.

مقامات تهران، ساویز را یک کشتی باری معرفی می‌کنند.

بیشتر از جهان