بالانشینی تیم فوتبال تاتنهام و ادامه روند رو به بهبود آرسنال

آقای خاص از لغو بازی هفته گذشته درمقابل تیم فولام ناراضی بود

ژوزه مورینیو سرمربی تیم تاتنهام - Ian Walton / POOL / AFP

تیم فوتبال تاتنهام با مربی‌گری ژوزه مرینیو موفق شد در هفته هفدهم رقابت‌های لیگ جزیره، تیم فوتبال لیدز یونایتد را شکست دهد و موقتاً در جایگاه سوم جدول قرار گیرد. این بازی که در ورزشگاه خانگی تیم تاتنهام برگزار می‌شد، قبل از شروع مسابقه با حواشی‌ای پیرامون بازیکنان آن تیم همراه بود. ماجرا از جایی آغاز شد که عکسی از یک مهمانی برای مراسم کریسمس از سوی یکی از بازیکنان تیم فوتبال تاتنهام در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد سه تن از بازیکنان آن تیم به نام‌های جووانی لوسلسو، اریک لاملا و سرخیو رگیلون، همراه با یکی از بازیکنان تیم فوتبال وستهام به نام مانوئل لانزینی  در یک مهمانی حضور دارند. این موضوع خشم ژوزه مورینیو را نیز برانگیخت و در آزمایشی که از این بازیکنان به عمل آمد، مشخص شد که دوتن از آنان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و نمی‌توانند تیم را در بازی مقابل لیدز همراهی کنند. 

آقای خاص نیز از لغو بازی هفته گذشته این تیم در یک ساعت مانده به شروع آن در مقابل تیم فولام  ناراضی بود و عنوان کرد که این بی‌برنامگی از سوی برگزارکنندگان لیگ قابل قبول نیست، زیرا به آمادگی تیم ما لطمه می‌زند. اما سرخیو رگیلون که جواب آزمایشش منفی اعلام شده بود، از روی نیمکت بازی را دنبال می‌کرد. 

تیم مورینیو که در چند بازی اخیر نتوانسته بود نتایج لازم را کسب کند، در این دیدار به هر سه امتیاز بازی نیاز مبرم داشت. تیم البته در نهایت توانست به آن نتیجه دست یابد و با گل‌های هری کین، سون مین، و توبی آلدرویرلد، از سد لیدز یونایتد گذشت و موقتاً با ۲۹ امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اما در دیگر دیدار هفته هفدهم، تیم فوتبال آرسنال که در دو دیدار قبلی خود پیروز شده بود، در خارج از خانه به مصاف تیم فوتبال وست برومویچ تیم رده نوزدهمی جدول رفت که به تازگی نیز به دلیل نتایج ضعیف اسلاوان بیلیچ، سرمربی تیم را اخراج کرده است. 

در آن بازی که در شرایط بسیار سخت و در زیر بارش شدید برف انجام شد، تیم فوتبال آرسنال از همان ابتدا بازی را در اختیار داشت و توانست در نیمه اول دو بار توسط ژاکا وبوکایو ساکا دروازه حریف را باز کند. در نیمه دوم نیز تیم آرسنال بر بازی مسلط بود و توانست توسط الکساندر لاکازت دوبار دیگر دروازه تیم وست برومویچ را بگشاید و ۴ بر صفر پیروز شود، و بدین ترتیب سال نو میلادی را با پیروزی آغاز کند. تیم فوتبال آرسنال با کسب این سه امتیاز توانست خود را تا رده یازدهم جدول لیگ جزیره بالا بکشد. 

اما در حساس‌ترین دیدار هفته هفدهم این رقابت‌ها، امشب تیم فوتبال چلسی در ورزشگاه استنفورد بریج شهر لندن پذیرای تیم فوتبال منچسترسیتی خواهد بود، که پیروزی هر یک از تیم‌ها در این دیدار می‌تواند صعود آن را تا رده سوم جدول تضمین کند.

بیشتر از ورزش