بایدن و هریس؛ شخصیت‌های سال به انتخاب «تایم»

این مجله با درج تصویری از بایدن و هریس، این عنوان را روی جلد نوشت: «تغییر روایت آمریکا»

تصویر جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و کامالا هریس، معاون انتخابی او - Drew Angerer/Getty Images/AFP

مجله تایم، رئیس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، و معاونش، کامالا هریس را به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

این زوج برگزیده، از میان سه نامزد دیگر انتخاب شدند که عبارتند از کارکنان خط اول حوزه بهداشت و دکتر انتونی فاوچی، جنبش عدالت‌خواهانه ضدتبعیض‌نژادی «جان سیاهان مهم است»، و رئیس جمهور دونالد ترامپ (که در انتخابات نوامبر از بایدن شکست خورد).

این مجله با درج تصویری از آقای بایدن و خانم هریس، این عنوان را روی جلد آورد: «تغییر روایت آمریکا».

سردبیر این نشریه، ادوارد فلسنتال نوشت: «برای تغییر روایت آمریکا، برای اثبات اینکه قدرت همدلی، بیشتر از قدرت خشم و نفرتِ تفرقه‌برانگیز است، برای همدردی با جهانی که در سوگ است، جو بایدن و کامالا هریس، شخصیت سال ۲۰۲۰ تایم معرفی می‌شوند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

یادداشت سردبیر همچنین توضیح می‌دهد که چرا انتخاب خانم هریس انتخابی ویژه است. او می‌گوید: «از زمان فرانکلین روزولت، هر رئیس جمهور منتخبی در دوره ریاست جمهوری‌اش، شخصیت سال شده است. تقریبا دو جین از آنها در همان سالی که به ریاست جمهوری برگزیده شدند، شخصیت سال شدند. ولی اولین بار است که معاون رئیس جمهور، در شخصیت سال دیده می‌شود.»

هریس، اولین سیاه‌پوست و اولی زن در سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا است. رئیس جمهور منتخب با بیشترین تعداد آراء عمومی، در تاریخ آمریکا و ۳۰۶ رأی الکترال پیروزی خود را در انتخابات سوم نوامبر مسجل کرد. این در حالی است که ترامپ هنوز با ادعای تقلب گسترده در انتخابات، شکست خود را نپذیرفته است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال را از آنِ خود کرد.

مجله تایم، از سال ۱۹۲۷ تاکنون، هر ساله «شخصیت سال» را از میان کسانی برگزیده است که بیشترین تأثیر را روی اخبار داشته‌اند. هم دونالد ترامپ و هم باراک اوباما از برگزیدگان قبلی این مجله بوده‌اند.

تایم، سال گذشته، گرتا تانبرگ، نوجوان فعال تغییرات اقلیمی را به عنوان شخصیت سال معرفی کرد. در سال ۲۰۱۸، این افتخار نصیب خبرنگارانی شد که به خاطر شغل خبررسانی با آزار، بازداشت یا قتل مواجه شدند. در آن سال عکس روی جلد مجله به جمال خاشقچی، ماریا رسا، وا لون کایول سو اون و کارکنان نشریه کپیتال اختصاص یافت.

© The Independent