چالش جدید ناسا: نشت هوا از ایستگاه فضایی بین‌المللی

این نشت خطری برای ایستگاه یا فضانوردان مستقر در آن را ندارد

مشکل اصلی که می‌تواند علت اصلی کاهش اندک فشار باشد هنوز پیدا نشده است- NASA/MSFC

ناسا قصد دارد آزمایشی را برای بررسی نشت هوا در ایستگاه فضایی بین‌المللی آغاز کند.

آژانس فضایی از سپتامبر ۲۰۱۹ یعنی از زمانی که متوجه شد کابین مستقر در آن میزان هوایی بیش از حد انتظار به بیرون منتشر می‌کند، درگیر یافتن منبع این نشت کوچک در ایستگاه فضایی بوده است.

طی ماه‌های گذشته، مشکل اصلی که می‌تواند علت اصلی کاهش اندک فشار باشد هنوز پیدا نشده است. ناسا همچنین متوجه شده است که نرخ کاهش فشار، افزایش یافته است، اگرچه میزان نشت همچنان در یک محدوده مشخص قرار دارد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این نشت هیچ خطری برای ایستگاه و یا افراد مستقر در آن را ندارد. البته ایستگاه فضایی می‌تواند با استفاده از مخازن نیتروژن که برای انجام مأموریت‌های حمل بار به ایستگاه فضایی منتقل شده‌اند، مجدداً فشار خود را تنظیم کند.

اما ناسا امیدوار است که عایق‌سازی و یافتن این مشکل درنهایت امکان رفع آن را فراهم کند و به ایستگاه فضایی اجازه دهد تا به حالت عادی خود بازگردد. در زمان انجام این آزمایش، سه سرنشینی که در حال حاضر در آزمایشگاه شناور ایستگاه فضایی هستند آخر هفته خود را در بخش روسی ایستگاه فضایی خواهند گذراند.

ماژول زیوزدا در ایستگاه فضایی از آغاز استقرار دائمی ایستگاه فضایی در سال ۲۰۰۰، به عنوان محل زندگی قابل استفاده است و اینک این افراد از آن جا همچنان به سفینه سایوز یعنی فضاپیمایی که آن‌ها را به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسانده و آن‌ها را به خانه باز خواهد گرداند، دسترسی خواهند داشت. در طول آزمایش تمام دریچه‌های ایستگاه فضایی بسته می‌شوند به طوری که مهندسان می‌توانند فشار هوا را در هر واحد کنترل کنند. طبیعتا این مساله باید به آن‌ها این امکان را بدهد تا واحد مشکل‌دار را جدا کنند و با بررسی‌های بیشتر، بتوانند مشکل احتمالی را برطرف کنند.

© The Independent

بیشتر از زندگی