زن آمریکایی ۵۹ نفر را در آلمان به کرونا مبتلا کرد

«هنوز خیلی زود است که بگوییم خطر رفع شده است»

فرودگاه بین‌المللی مونیخ، ایالت باواریا-Tobias SCHWARZ / AFP

مقامات جنوب آلمان می‌گویند سه مورد دیگر از ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند که در ارتباط با زن آمریکایی ۲۶ساله‌ای است که مظنون به نقض قوانین قرنطینه است. 

این سه مورد آخر تعداد کل موارد ابتلای اخیر به ویروس کرونا را در هتل آلپاین در شهر گارمیش پارتنکیرشن به ۵۹ نفر رساند. 

این افراد شامل ۲۵ کارمند هتل که به اعضای نظامی ایالات متحده مقیم در هتل سرویس می‌دادند و آن خانم هم بخشی از همین افراد نظامی بود. 

آنتون اسپیر، مدیر اداره این شهرستان روز سه‌شنبه به گزارشگران گفت مقامات هنوز منتظر پاسخ حدود ۳۰۰ آزمایش ویروس کرونا هستند که روز دوشنبه گرفته شد و هنوز خیلی زود است که «بگوییم خطر رفع شده» است. 

گفته می‌شود سه مورد جدید ابتلا در میان ۷۴۰ آزمایش انجام شده طی آخر هفته گذشته پیدا شدند. 

مارکوس سودر، فرماندار باواریا، شیوع ویروس در شهر گارمیش پارتنکیرشن را «در اثر حماقت» نامید و گفت این زن آمریکایی علی‌رغم بروز علایم کووید-۱۹ و هنگام انتظار برای پاسخ آزمایش خود به پذیرایی پرداخته است. 

آقای سودر گفت: «چنین بی‌احتیاطی باید مجازات در پی داشته باشد.» که حاکی از آن است که این خانم، که نامی از او برده نشد، ممکن است برای اقدام خود با جریمه مواجه شود. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این در حالی است که آندریا مایر، سخنگوی اداره دادستانی مونیخ گفت تحقیقاتی اولیه درباره این خانم به عنوان مظنون به صدمه جسمی به دیگران، به راه افتاده است. 

او به آسوشیتد پرس گفت: «این تحقیقات در حال حاضر در جریان است.» و اظهار داشت بعد از این موارد ابتلای اخیر، خاموشی جدیدی از ساعت ۱۰ شب بر رستوران‌ها و میخانه‌های منطقه اعمال شده است. 

هتل و اقامتگاه ادلویس که برای نیروهای نظامی آمریکا، خانواده‌های آن‌ها و سربازان سابق، رزرو شده بود نیز برای دو هفته تعطیل خواهد ماند. 

جان توماسی، سخنگوی ارتش ایالات متحده در اروپا گفت ارتش نیز تحقیقات خود را درباره این حادثه انجام می‌دهد. 

آلمان شاهد موارد ابتلا به کرونا و مرگ‌های بسیاری کمتری نسبت به ایالات متحده بوده است. آمار ابتلا در ایالات متحده ۳۲ برابر و آمار مرگ این کشور ۲۰ برابر آلمان است. 

گزارش‌های تکمیلی از آسوشیتد پرس

© The Independent

بیشتر از جهان