مشاور علمی دولت بریتانیا:‌ ویروس کرونا «تا ابد با ما خواهد بود» 

 والپورت گفت که این بیماری «قرار نیست مرضی مشابه آبله‌ باشد که بتوان با واکسیناسیون آن را ریشه‌کن کرد»‌

Erika SANTELICES / afp

یک عضو گروه مشاور علمی دولت بریتانیا برای امور اضطراری هشدار داد که این کشور تا ابد با کووید ۱۹ در نبرد خواهد بود و بر پیش‌بینی‌های نیاز به مایه‌کوبی علیه ویروس تاکید کرد. 

سِر مارک والپورت، مشاور اصلی علمی دولت بریتانیا گفت که این بیماری «قرار نیست مرضی مشابه آبله‌ باشد که بتوان با واکسیناسیون آن را ریشه‌کن کرد.»‌

هشدار او در حالی اعلام شده که یک وزیر سابق دولت هشدار داد که بریتانیا ممکن است برای مقابله با همه‌گیری جهانی، به افزایش شمار تست‌ ویروس کرونا از روزانه ۱۵۰ هزار، به ۱۰ میلیون نیاز پیدا کند. 

والپورت هشدار داد:‌ «این ویروسی است که قرار است به شکلی از اشکال تا ابد با ما بماند و تقریبا شک نداریم که به تمدید واکسیناسیون نیاز خواهد بود.»‌

او به برنامه «تودی»‌ کانال چهار رادیوی بی‌بی‌سی گفت:‌ «کمی شبیه آنفلوآنزا، مردم نیاز خواهند داشت که در دوره‌های منظم واکسن بزنند.» 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پروفسور آرا دارزی، وزیر سابق از حزب کارگر و از مدیران موسسه ابتکار بهداشت جهانی در کالج امپریال لندن گفت که تست منظم خانگی می‌تواند «بهترین امید» بریتانیا علیه همه‌گیری باشد. 

اما او گفت که شمار تست‌های انجام شده در بریتانیا ممکن است نیاز داشته باشد که شمار تست‌ها به «یک میلیون یا حتی ده میلیون در روز» افزایش یابد. 

او همچنین گفت که تست‌گیری گسترده می‌تواند به عموم مردم اطمینان دهد که بیماری تحت کنترل است. 

او در دیلی‌تلگراف نوشت:‌ «و برعکس واکسن که هنوز چند ماه با آن فاصله داریم، تست‌های آسان، ساده و ارزان، که بعضی با نمونه بزاق کار می‌کنند، و نتیجه را ظرف ده دقیقه اعلام می‌کنند، در حال حاضر در دسترس هستند.»‌

پروفسور دارزی در حال حاضر بر مطالعه‌ای درباره تست خانگی نظارت دارد که در آن بیش از ۱۰۰ هزار نفر مشارکت دارند. این مطالعه دریافته است که ۹ تست از هر ۱۰ تست خانگی به درستی اجرا شده است. 

اما به گفته او، روند انجام تست باید آسان‌تر شود تا مردم بتوانند به طور روزانه از خودشان تست بگیرند. 

آمار رسمی نشان می‌دهد که کمتر از یک نفر از هر سه نفر در انگلیس، ظرف ۲۴ ساعت نتیجه تست خود را دریافت می‌کنند. 

© The Independent

بیشتر از جهان