بریتانیا به استفاده از فناوری هواوی در شبکه فایو جیِ خود پایان می‌دهد

تحریم‌های آمریکا هواوی را به سوی استفاده از فناوری «غیرقابل اعتماد» سوق داده است

بسیاری از کارشناسان نگرانی در مورد فناوری بی‌سیم نسل پنج را رد کرده‌‌اند- REUTERS-Aly Song

با توجه به گزارش‌هایی که درباره نگرانی‌های امنیتی منتشر شده است، بریتانیا به‌زودی در همین سال جاری به استفاده از فناوری هواوی در شبکه فایو جی یا نسل پنجم خود پایان می‌دهد.

به نوشته روزنامه‌ها، پس از آن که دفتر مرکزی ارتباطات ارزیابی خود از مخاطرات کمپانی‌های فناوری چینی را اعلام کرد، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اظهار داشت که یک تغییر اساسی در سیاستگذاری در راه است.

نتایج این بررسی که این هفته به جانسون ارائه می‌شود، نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا بر هواوی، این کمپانی را به سوی استفاده از فناوری «غیرقابل اعتماد» سوق داده است.

تصمیم نخست‌ وزیر برای این که هواوی اجازه داشته باشد نقش محدودی در شبکه فایو جی بریتانیا ایفا کند، در ماه‌های اخیر موجب تنش‌هایی میان لندن و واشینگتن دی‌سی شده‌ بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

روزنامه ساندی تلگراف گزارش مرکز ملی امنیت سایبری را منتشر کرده که نشان می‌دهد با توجه به قانون حفظ حقوق معنوی آمریکا، تحریم‌های موجود مانع استفاده هواوی از فناوری‌هایی آمریکایی شده و تاثیر شدیدی بر این شرکت داشته‌ است.

گزارش این روزنامه حاکی از آن است که مقامات دولتی در حال تهیه مدارکی برای پیشگیری از نصب تجهیزات شبکه نسل پنجم اینترنت در مدتی کمتر از شش از ماه هستند.

مشارکت این کمپانی فناوری چینی در شبکه فایو جی بریتانیا نگرانی‌هایی در میان افراد سرشناس جناح محافظه‌کار برانگیخته‌ است.

روزنامه محافظه‌کار میل آن ساندی گزارش داده که مرکز امنیت سایبری ملی، دستوری مبنی بر بازنگری شرایط دریافت کرده‌ است.

این روزنامه هم تصریح کرده که تحریم‌های آمریکا تاثیر مهمی بر بقای این شرکت گذاشته‌ است.

 پرس اسوسیشن

بیشتر از جهان