نقاشی به سرقت رفته بنکسی در ایتالیا پیدا شد

نقاشی «دختر غمگین» در یک مزرعه در منطقه «ابرتزو» پیدا شد

این نقاشی در ژانویه ۲۰۱۹  توسط مردان نقاب‌دار، از طریق بریدن یکی از درهای خروج اضطراری تالار باتاکلان دزدیده شده بود-Filippo MONTEFORTE / AFP

پلیس ایتالیا نقاشی دیواری بنکسی را که سال گذشته از تالار موسیقی باتاکلان شهر پاریس به سرقت رفته بود، در یکی از روستاهای این کشور پیدا کرد. 

این اثر هنری بنکسی که به یاد قربانیان حمله تروریستی سال ۲۰۱۵ میلادی در تالار معروف موسیقی باتاکلان پاریس خلق شده بود، دختر جوان غمگینی را به تصویر کشیده بود. 

این نقاشی در ماه ژانویه ۲۰۱۹ میلادی توسط مردان نقاب‌دار، از طریق بریدن یکی از درهای خروج اضطراری تالار باتاکلان با دستگاه سنگ فرز دزدیده شده بود. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش نشریه لا ریپابلیکا، این نقاشی در یک مزرعه روستایی در منطقه «ابرتزو» در ایتالیا پیدا شده است. 

میشل رنزو دادستان منطقه لاکوئیلا، گفت:‌ «پیدا کردن این اثر در پی تحقیقات مشترک دادستان منطقه با پلیس و سیستم قضایی فرانسه امکان‌پذیر شده است.»‌

بنکسی هنرمند دیوارنگار بریتانیایی، نقاشی دختر غمگین را پس از حمله تروریستی ۲۰۱۵ خلق کرد. حمله‌ای که در آن شبه‌نظامیان مسلح، تالار باتاکلان را هنگام اجرای گروه موسیقی راک «ایگلز آو دث متال» به گلوله بستند و ۹۰ نفر را کشتند. 

این هنرمند خیابانی مرموز، به تازگی یک اثر هنری جدید را با الهام گرفتن از مرگ جورج فلوید خلق کرده است. فلوید، مرد سیاه‌پوست اهل مینیاپولیس آمریکا که در بازداشت پلیس کشته شد و در پی آن موجی از تظاهرات ضدنژادپرستانه در سراسر جهان به راه افتاد. 

بنکسی هم‌چنین درباره حادثه سرنگون کردن مجسمه ادوارد کلستون در شهر بریستول بریتانیا از سوی معترضان، در پستی اینستاگرامی پیشنهاد داده که به جای تندیس تاجر تاریخی برده، صحنه برداشته شدن آن را به دست معترضان بازسازی کنند. 

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر