امکان تغییر قوانین اسکار زیر سایه همه‌گیری کرونا

قوانین فعلی به فیلم‌هایی که آنلاین پخش شده‌اند امکان داوری شدن برای اسکار را دارند

قرار است اعضای هیات مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینما روز سه‌شنبه برای «مذاکره و تایید» قوانین جدید، در یک جلسه مجازی شرکت کنند- ROBYN BECK / AFP

همه‌گیری ویروس کرونا که با به تاخیر انداختن زمان انتشار فیلم‌های سینمایی عمده امسال به صنعت سینما لطمه زیادی وارد کرده است، ممکن است باعث شود تا مراسم اسکار نیز قوانین خود را تغییر دهد. 

به نوشته «ددلاین»، قرار است اعضای هیات مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینما روز سه‌شنبه برای «مذاکره و تایید» قوانین جدید، در یک جلسه مجازی شرکت کنند. 

برخی منابع به نشریات گفته‌اند که پیش‌بینی می‌شود قوانین واجد شرایط بودن، تغییر کنند. 

در نتیجه بحران ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های سینما، برخی فیلم‌ها مستقیما به شکل ویدیو و به شکل سفارشی انتشار یافته‌اند. برخی فیلم‌های دیگر نیز بر روی شبکه‌های پخش فیلم، مانند نت‌فلیکس، ظاهر شده‌اند. 

قوانین فعلی به فیلم‌هایی که در کمپانی‌های نمایش آنلاین منتشر شده‌اند، اجازه می‌دهد تا برای اسکار نیز مورد بررسی قرار گیرند، اما فقط به شرطی که مقتضیات خاص پخش در سینما را نیز داشته‌ باشند.  

به گزارش ددلاین، برخی از دسته‌بندی‌های اسکار نیز ممکن است دستخوش تغییر شوند. 

در ماه مارس، آکادمی اسکار در بیانیه‌ای گفت که در صورت نیاز، ایجاد تغییرات را مورد ملاحظه قرار می‌دهد. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این سازمان در آن زمان گفت:‌ «ما در حال ارزیابی تمامی ابعاد این شرایط مبهم و بررسی تغییراتی که ممکن است لازم باشد، هستیم.»

«تمام تلاش ما بر این است که در تصمیم‌گیری برای هرچه بهتر شدن آینده این صنعت هشیار و آینده‌نگر باشیم و در روزهای آینده این نکات را اعلام می‌کنیم.» 

مراسم بعدی اسکار در حال حاضر برای ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شد‌ه است.

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر