ویروس کرونا ده‌ها بار جهش یافته و موارد کشنده‌ای ایجاد کرده است

دانشمندان برای کشف واکسن کرونا با زمان مسابقه می‌دهند

 این مطالعه نشان داد که این جهش‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی که به شدت تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته‌اند - Misha Friedman  / Getty Images via AFP

یک مطالعه در چین نشان داده است که ویروس جدید کرونا بیش از یک بار جهش یافته و از ماه دسامبر در زمان انتقال آن از چین به اروپا و سپس ایالات متحده آمریکا، جهش‌های کشنده‌تری پیدا کرده است.

 این مطالعه که توسط محققان دانشگاه چینی ژجیانگ انجام شده است، نتیجه گرفته است که گونه‌هایی از ویروس کرونا که در چین و اروپا رواج یافته‌اند، کشنده‌تر از آنهایی هستند که در سواحل غربی ایالات متحده ظاهر می‌شوند.

براساس گزارش دیلی میل انگلیس، این مطالعه نشان داد كه ویروس جدید حداقل در ۳۰ سویه جهش یافته است و با گسترش این بیماری، این اشکال می‌توانند عوارض بسیار جدی داشته باشند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 روزنامه چینی «چاینا مورنینگ پست» نوشت، سویه‌های ویروس کرونا در داخل چین از جمله خطرناک ترین و مشابه مواردی است که در سراسر اروپا رواج یافته است.

نتایج این مطالعه در مورد تجزیه و تحلیل سویه‌های ویروسی در یازده بیمار مبتلا به ویروس کرونا  نشان می‌دهد که گونه‌های ضعیف تا حد زیادی در داخل ایالات متحده جمع شده‌اند.

 این روزنامه چینی گزارش داد که محققان اثر این ویروس را در آلوده‌سازی و کشتن سلول های انسانی آزمایش کرده‌اند و جای تعجب دارد که برخی از خونین‌ترین جهش‌ها در ژجیانگ ظاهر شد.

 این مطالعه نشان داد که این جهش‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی که به شدت تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته‌اند، از جمله ایتالیا و اسپانیا، قبل از گسترش در برخی ایالات آمریکایی، مانند نیویورک، ظاهر شده است.

 محققان می گویند که تهاجمی‌ترین سویه‌های ویروس کرونا می‌تواند تا ۲۷۰ بار جهش کند که مویّد خطر این ویروس در آینده است.