اطلاع‌رسانی متفاوت درباره ویروس کرونا در هند

پلیسی با کلاه ایمنی‌ به شکل کرونا به مردم درباره این ویروس هشدار می‌دهد

راجِش بابو، پلیس راهنمایی و رانندگی با سرپوشی به شکل ویروس کرونا در حال بررسی عبو ر و مرور در شهر چِنای هند، ۲۸ مارس- Arun SANKAR / AFP

به دنبال اعلام تعطیلی سراسری ۲۱ روزه در هند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، یک پلیس راهنمایی و رانندگی با اقدامی متفاوت سعی در اطلاع‌رسانی در این خصوص دارد.

راجِش بابو، پلیس راهنمایی و رانندگی در شهر چنای، مرکز ایالت تامیل نادو، این روزها کلاه ایمنی‌ای به شکل ویروس کرونا بر سر می‌گذارد تا به مسافران هشدار دهد که در خانه بمانند.

این کلاه‌خود را گوتام، یک هنرمند محلی ساخته است. او به خبرگزاری «ایژین نیوز اینترنشنال» هند گفت، در حالی که پلیس ۲۴ ساعته در تلاش است تا مردم در خانه بمانند و با بیرون رفتن این ویروس را منتقل نکنند، به نظر می‌رسد که اکثر مردم کووید۱۹ را چندان جدی نمی‌گیرند.

او در ادامه گفت به همین دلیل تصمیم به ساخت این  کلاه ایمنی گرفته است و توضیح داد: «این ایده به سرم زد و از یک کلاه ایمنی شکسته و کاغذ برای ساختش استفاده کردم. تعداد زیادی هم پلاکارد درست کردم و روی آن‌ها شعار نوشتم و آن‌ها را به پلیس دادم.»

راجش بابو نیز در این خصوص گفته است: «ما تمامی اقدامات را انجام می‌دهیم، ولی مردم همچنان به خیابان‌ها می‌آیند. برای همین این کلاه ایمنی کرونا قدمی است تا به مردم نشان دهیم که پلیس در این خصوص جدی است. با این کلاه ایمنی می‌خواهیم کار متفاوتی بکنیم. وقتی این کلاه ایمنی را می‌پوشم، مسافران یاد ویروس کرونا می‌افتند. خصوصا کودکان واکنش شدیدی به آن نشان می‌دهند و دلشان می‌خواهد آن را با خود به خانه ببرند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته راجش بابو این اقدام پلیس تا این لحظه بازخورد خوبی داشته است.

طبق آماری که ۲۸ مارس منتشر شده است، در تامیل نادو ۳۸ مورد ابتلا به کووید۱۹ تایید شده است که از این تعداد، ۶ نفر خارجی هستند. 

وزارت بهداشت هند نیز در ۲۷ مارس تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در سرتاسر هند ۷۲۴ نفر اعلام کرد و گفت که ۱۷ تن نیز در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

بیشتر از زندگی