ایالت آیوا؛ ترامپ برنده رای جمهوری‌خواهان شد

پیروزی ترامپ در این انتخابات نمادین قابل پیش‌بینی‌بود

دونالد ترامپ از کاخ سفید این انتخابات را زیر نظر داشت-AFP

در قابل انتظارترین نتیجه امشب، رئیس‌جمهور دونالد ترامپ به عنوان برنده انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در ایالت آیوا اعلام شد.

در حالی که نمایندگان دموکرات رقابت تنگاتنگی را به انتظار می‌کشند، رئیس جمهور فعلی برنده رای‌گیری نمادین در رقابت با بیل ولد، فرماندار سابق ماساچوست و جو ولش، نماینده ایالت ایلینوی شد.

تیم ترامپ برای این رای‌گیری عازم ایالت آیوا شد و دو پسر رئیس جمهور، دونالد جونیور و اریک نشست انتخاباتی «آیوا را عظیم نگاه داریم» (Keep Iowa Great) را برگزار کردند.

به گفته افراد ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور، تیم انتخاب مجدد آقای ترامپ این رای‌گیری را به عنوانی فرصتی مناسب مغتنم شمرد تا سازمان‌دهی کارزار انتخاباتی وی را پیش از انتخابات سراسری در ماه نوامبر به بوته آزمایش گذارد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دونالد ترامپ جونیور که همراه دوست دخترش کیمبرلی گیلفویل در این مراسم شرکت کرده بود با کنایه به برنی سندرز، چپ گرایان حزب دموکرات را مورد استهزا قرار داد.

پسر ۴۲ ساله ترامپ گفت: «می‌دانم که وقتی ما می‌بینم این ایدئولوژی‌های سوسیالیستی و کمونیستی دارد ترویج می‌شود می‌گویم این‌ها جوک است و به آنها می‌خندیم ولی واقعا شوخی نیست.»

او افزود: «گرچه ما کارهای زیادی انجام داده‌ایم ولی هنوز راه درازی در پیش است و دونالد ترامپ کسی است که آن را خواهد پیمود.»

برد پارسکیل، مدیر کازار انتخاباتی رئیس جمهور هم در این گردهمایی سخنرانی کرد و به هواداران گفت: «ما اینجا با قدرت دور هم گرد آمده‌ایم تا به مردم امریکا نشان دهیم این یک جنبش واقعی است.»

آقای رئیس جمهور این رای‌گیری را از کاخ سفید دنبال کرد. وی روز سه شنبه سخنرانی وضعیت کشور امریکا (State of the Union Address) را ایراد خواهد کرد.

© The Independent