«از دل تا دستان»؛ نمایش گنجینه ۴۰ ساله دولچه و گابانا

این نمایشگاه «اعلان عشق به فرهنگ ایتالیایی یعنی منبع الهام و خلاقیت روح این نشان» است

نمایشگاه دولچه و گابانا در میلان/ dolcegabbana

دولچه و گابانا دستچینی از میراث چهار دهه گذشته‌اش را در نمایشگاهی درخشان به نام «از دل تا دستان» که هنر استادکاران ایتالیایی است، در معرض دید عموم قرار داده تا شاهکارهای فراموش‌نشدنی این خانه مد را که در آن «هنر دست» قهرمان بلامنازع است، بار دیگر در کانون توجه قرار دهد.

از یک لباس‌ بلورین که در اتاقی پر از آینه‌ می‌درخشد تا تضادهای رنگی سرامیک‌های سیسیلی، نمایشگاه مد دولچه و گابانا به نوعی ادای احترامی است به هنر ایتالیایی که سرچشمه الهام‌ این نشان تجاری بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دومنیکو دولچه و استفانو گابانا اوایل دهه ۱۹۸۰ در میلان ملاقات کردند. آن‌ها ابتدا یک استودیو مشاوره طراحی به راه انداختند و بعد در سال ۱۹۸۵ خانه مدشان را افتتاح کردند.

اما هویت این نام که آن را از سایر رقبای لوکسش متمایز می‌کند، نه از میلان، پایتخت شیک و برازنده مد (زادگاه گابانا)، که از خاستگاه سیسیلی دولچه، سرچشمه می‌گیرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نمایشگاه «از دل تا دستان: دولچه و گابانا» در کاخی مجللی در میلان برپا شده است. در یکی از اتاق‌های کاخ پالاتزو رئاله (Palazzo Reale) غوغایی از رنگ‌ برپا است؛ جایی که طرح‌ها و نقوش سرامیک‌های مایولیکای سیسیل با رنگ‌آمیزی‌های درخشان بر دیوارها و کف‌پوش‌ها خودنمایی می‌کنند، در حالی که یک لباس پرچین منگوله‌دار مملو از نقوش پرنده‌ و گل‌ و طرح‌های زیبا و جذاب در میانه می‌درخشد.

این نمایشگاه به دیگر هنرهای سنتی ایتالیا از موزاییک‌کاری‌ کلیسا‌ها گرفته تا اپرا نیز ادای احترام می‌کند.

در اتاقی دیگر که به هنر شیشه‌کاران ونیزی اختصاص یافته است، لباس‌ها و سرپوش‌هایی که با کریستال پوشانده یا به ظاهر نقره‌کاری شده‌اند، در میان آینه‌های ظریف و آویزهای زیبا می‌درخشند.

برگزارکنندگان این نمایشگاه در بیانیه‌ای اعلام کردند که این نمایشگاه یک «اعلان عشق به فرهنگ ایتالیایی یعنی منبع الهام و خلاقیت روح این نشان» و به نوعی «دنباله‌رو فرایند خلاقانه و خارق‌العاده بنیان‌گذاران» آن است؛ «از قلب، جایی که ایده‌ها متولد می‌شوند تا دست‌ها که ایده‌ها را شکل می‌دهند».

هنرهای دستی دخیل در این روند در یک کارگاه زنده به نمایش گذاشته‌ شده‌اند؛ جایی که خیاط‌ها، دوزندگان و هنرمندان صنعتگر واقعا مشغول کارند تا فضای کارگاه‌های واقعی این خانه مد را تداعی کنند.

این نمایشگاه از ۷ آوریل تا ۳۱ ژوییه در میلان بر پا است و پس‌ از آن سفرش را به شهرهای بزرگ و موزه‌های سراسر دنیا آغاز می‌کند.

بیشتر از مُد و زیبایی