برادر بایدن در ارتباط با «فعالیت‌های تجاری» رئیس‌جمهوری آمریکا به کمیته نظارت سنا احضار شد

حضور جیمز بایدن در کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا می‌‌تواند «نقطه‌عطفی» در روند تحقیق جمهوری‌خواهان با هدف استیضاح بایدن باشد

جیمز بایدن، برادر کوچک‌تر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، صبح چهارشنبه به‌وقت محلی واشینگتن در کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد تا به پرسش‌هایی در ارتباط با پرونده تحقیق درباره فعالیت‌های تجاری خانواده جو بایدن پاسخ دهد.

به‌ گزارش شبکه خبری ای‌بی‌سی، حضور جیمز بایدن در کمیته نظارت مجلس نمایندگان می‌‌تواند «نقطه‌عطفی» در روند تحقیق جمهوری‌خواهان به‌قصد استیضاح رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا باشد.

این جلسه پشت‌ درهای بسته برگزار شد، اما روزنامه واشینگتن‌ پست به‌نقل از منابعش نوشت که جیمز بایدن در همان ابتدای جلسه مدعی شد که برادر بزرگ‌ترش در هیچ‌یک از معاملات یا فعالیت‌های تجاری مورد سوال نقش یا مشارکتی نداشته است.

بر اساس نسخه‌ای از اظهارنامه‌ رسمی جیمز بایدن که به‌ دست روزنامه واشینگتن‌ پست رسیده است، او در نشست صبح چهارشنبه کنگره با تاکید گفت: «من پنجاه سال در مشاغل مختلف کار حرفه‌ای کرده‌ام و کسب‌وکار داشته‌ام و جو بایدن در هیچ‌یک از این فعالیت‌های من دخالت یا منافع مالی مستقیم یا غیرمستقیم نداشته است.»

جیمز بایدن همچنین مدعی شد که هیچ‌گاه از برادر بزرگش نخواسته است که برای کمک به او یا شرکای تجاری‌اش اقدام مشخص رسمی کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جمهوری‌خواهان کنگره می‌کوشند شواهد محکمی بیابند که نشان دهد جو بایدن در دوره معاونت ریاست‌جمهوری‌اش از فعالیت‌های کسب‌وکارهای اعضای خانواده‌اش، به‌ویژه برادر کوچک‌تر و پسرش هانتر بایدن، اطلاع داشته است و مستقیم یا غیرمستقیم از این فعالیت‌های تجاری منفعت برده است.

جمهوری‌خواهان کنگره از ماه دسامبر گذشته تا کنون هشت تن از کسانی را که از نزدیک با جیمز و هانتر بایدن کار کرده‌اند به کمیته نظارت مجلس احضار و از آن‌ها سوال‌ کرده‌اند. این تحقیق همچنان ادامه دارد.

جمهوری‌خواهان همچنین تلاش دارند که گزارش تحقیقی رابرت هور و تحقیق‌های خودشان را به هم مرتبط کنند. هور بازرس ویژه در پرونده نگهداری غیرقانونی استاد طبقه‌بندی‌شده در اقامتگاه شخصی جو بایدن است.

هفته آینده نیز قرار است هانتر بایدن به پرسش‌های اعضای کمیته نظارت مجلس نمایندگان درباره ارتباط‌های پدرش با فعالیت‌های کسب‌وکار او پاسخ دهد.

بیشتر از جهان