با کیف‌ روی شانه خداحافظی کنید

سبک‌های پرطرفدار کیف‌دستی در سال ۲۰۲۴

مدل‌ها و کیف‌دستی‌های سبک روز در نمایش مد--AFP

هفته مد نیویورک در سال گذشته پر بود از کیف‌های کوچک غیرکاربردی، اما امسال بسیاری از طراحان سراغ سبک متفاوتی رفته‌اند.

طرح کیف‌های به نمایش گذاشته شده در هفته مد نیویورک در طول سال‌های گذشته همواره از غیرمتعارف و جسورانه تا کاربردی و راحت متفاوت بوده است. به‌ندرت پیش‌ آمده است که همه طراحان در یک مورد با هم اتفاق‌نظر داشته باشند. اما به‌نظر می‌رسد که مجموعه‌های پاییز و زمستان ۲۰۲۴ همه‌چیز را تغییر دهد، زیرا یکی از سبک‌های اصلی کیف امسال جانشین کیف‌های کوچک سال گذشته شده است. خوبی‌اش این است که این بار دیگر می‌توان تلفن همراه و دسته‌کلید را در این کیف جا داد!

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

همه طراحان، ضمن احترام گذاشتن به سبک کیف‌های بنددار در فصول گذشته، که معمولا دست‌ها را آزاد می‌گذاشتند، ‏امسال در کار طراحی کیف‌های دسته‌دارند. طراحانی مانند «کِیت» (Khaite) و «کولینا استرادا» کیف‌های ظریف و خوش‌فرم را به نمایش گذاشتند، در حالی‌ که «آنا سوی» و «آرآ» (AREA) به‌سمت چاپ‌های جذاب و تزیینات سه‌بعدی رفتند.

اندازه کیف‌ها از کوچک و مناسب برای انداختن دسته به دور مچ دست در مجموعه «اولا جانسون» تا جادار و چمدان‌مانند در مجموعه «لیبرتین» متغیر بود، اما مشخصه یکسان «دسته» کیف‌ها در مرکز صحنه باقی ماند.

نشریه مُد این‌استایل برخی از این مدل‌ها رامعرفی کرده است که ممکن است سبک غالب سال آینده در بخش کیف باشند:

کولینا استرادا

کولینا استرادا تصمیم گرفت با رویکردی شیک و انتزاعی به سبک کیف‌های دسته‌‌بالا بپیوندد.

کیت (Khaite)

نمایش این خانه مد با نام خاص یونانی‌اش در هفته مد نیویورک حاضران را به این فکر انداخت که آیا همان‌طور که ما به ظاهر کمی اغراق‌آمیز و همیشه شیک این کیف دسته‌‌بالا دل می‌بازیم، مجموعه‌دارهای ماشین‌های کلاسیک نیز شیفته انحنای این کیف‌ها هستند؟

 آنا سویی

مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۲۴ آنا سویی به‌لطف کیف‌های دسته‌کوتاه پارچه‌ای و حال و هوای رنگ‌های پاییزی بسیار دل‌نشین و صمیمی بود.

لیبرتین

مهروموم‌شده با بوسه... در حالی‌ که تعداد زیادی کیف‌های دسته‌کوتاه در مجموعه پاییز و زمستان ۲۰۲۴ لیبرتین به نمایش گذاشته شد، بیش از همه شیفته کیف پرطرفدار و خوش‌فرم این خانه مد با طرح چاپی «لب قرمز» شدیم.

اولا جانسون

کیف‌های سطلی و زینی مدل‌های کلاسیک از نوع کیف‌های دسته‌بالا هستند. رویکرد ساده و کاربردی، اما ارتقا یافته، اولا جانسون در کیف‌های مجموعه جدیدش ستودنی بود.

لودویک دی سن سرنین

طرح لودویک دی سن سرنین از این مدل کیف حال و هوای عتیقه‌های قابل‌لمس را داشت که به‌خوبی با کیف‌های باگت این مارک هماهنگ شده بود.

بیشتر از مُد و زیبایی