اسقف سابق از دخترش سوءاستفاده جنسی کرد؛ کلیسا سرپوش گذاشت

کلیسای مورمون در واکنش به این موضوع، به تکفیر این اسقف سابق اکتفا کرد

عکس تزیینی، زنی در کلیسا‌ــ Canva

زنی که قربانی سوءاستفاده جنسی پدرش بوده است، می‌گوید کلیسای مورمون با تکفیر پدرش، فقط تلاش کرده است از خود در مقابل ادعاهای سوءاستفاده جنسی محافظت کند.

به گزارش اسوشیتدپرس، چلسی گودریچ ۳۸ ساله می‌گوید وقتی کوچک بود، پدرش جان گودریچ، که اسقف بود، هنگامی که از لحاظ جنسی تحریک می‌شد، مدام به رختخواب او می‌آمد.

در سال ۲۰۱۵، این زن وقتی ۲۹ ساله و دانشجوی روانشناسی بود، سعی کرد با این خاطرات آزاردهنده مواجه شود. او و مادرش این موضوع را با این اسقف سابق مطرح کردند که ابتدا غافلگیر شد. سپس، شروع به اعتراف کرد و آن‌ها صدایش را ضبط کردند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

چلسی گودریچ در سال ۲۰۱۷، موضوع سوءاستفاده جنسی را به یکی از مقام‌های کلیسای مورمون، پل رایتینگ، گزارش داد، یک وکیل اهل یوتا که ۱۵ سال مشغول محافظت از کلیسا در مقابل‌ دعوی‌های پرهزینه از جمله پرونده‌های سوءاستفاده جنسی بود.

سوال چلسی و مادرش این بود که آیا کلیسا اجازه می‌دهد اسقفی که اعتراف پدرش را اندکی پیش از دستگیری به اتهام سوءاستفاده جنسی شنیده بود، در دادگاه شهادت بدهد.

در حالی جزئیات اعتراف جان گودریچ محرمانه باقی مانده است، کلیسا به‌سرعت او را تکفیر کرد و گفت دیگر به عضویت کلیسا پذیرفته نخواهد شد.

اما در عین حال، اسقفی که اعتراف جان گودریچ را شنیده بود از شهادت در دادگاه منصرف کرد. بدون این شهادت، دادستانی از پیگیری اتهام‌ها صرف‌نظر کرد.

رایتینگ به چلسی و مادرش ۳۰۰ هزار دلار پیشنهاد کرد تا این موضوع را دستاویز شکایت از کلیسا قرار ندهند، چنین توافقی را محرمانه نگه دارند، و تمام فایل‌های صوتی را از بین ببرند.

در حال حاضر، جان گودریچ آزاد است و در آیداهو به شغل دندانپزشکی مشغول است.

چلسی گودریچ می‌گوید می‌خواهد کلیسا در موارد سوءاستفاده جنسی از کودکان یا هرگونه سوءاستفاده یا تعرض جنسی شفاف‌تر عمل کند. او در ادامه می‌افزاید: «لطفا صادق باشید. لطفا از پنهان‌کاری برای شکارچیان جنسی دست بردارید زیرا این موضوع آسیب جدی به زندگی‌ام زده است.»

بیشتر از جهان