برگزاری جشن‌های روز ملی در عربستان سعودی

مراسم‌های ويژه روز ملی عربستان سعودی با جشنواره‌های مختلف، رقص‌های سنتی، رژه‌های نظامی، نمایش‌های هوایی، آتش‌بازی‌های شبانه و موسیقی همراه است

مردم، دولت و نهادهای مختلف عربستان سعودی روز شنبه ۲۳ سپتامبر (اول مهرماه ۱۴۰۲)، نودوسومین «روز ملی عربستان سعودی» را با برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های مختلف گرامی داشتند.

شعار نودوسومین روز ملی عربستان سعودی «آرزو می‌کنیم و به رویایمان دست می‌یابیم» انتخاب شده است. مراسم‌های ويژه روز ملی عربستان سعودی با جشنواره‌های مختلف، رقص‌های سنتی، رژه‌های نظامی، نمایش‌های هوایی، آتش‌بازی‌های شبانه و موسیقی همراه است.

در روزهای گذشته، جشنواره‌های مختلفی در معرفی فرهنگ، تاریخ و سنت‌های هر منطقه در سراسر عربستان سعودی به منظور تقویت پیوندهای ملی کشور برگزار شده است.

در طراحی جدیدترین پوستر روز ملی عربستان سعودی، یک مرد و یک زن در میان نمادهایی از برنامه‌های مختلف توسعه‌محور عربستان سعودی دیده می‌شوند.

در روز ملی عربستان سعودی، خیابان‌ها، میادین، ساختمان‌های دولتی و بسیاری از تاسیسات شهری با رنگ سبز، پرچم‌های عربستان سعودی و نمادهای مختلف ملی آذین‌بندی شده‌اند.

در ۲۳ سپتامبر سال ۱۹۳۲ ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود، پادشاه و بنیان‌گذار عربستان سعودی، وحدت سراسری کشور را اعلام کرد و نام رسمی کشور را «پادشاهی عربستان سعودی» نامید.

در این میان، طی روزهای گذشته، شمار زیادی از مقام‌های رسمی کشورهای منطقه و جهان در پیام‌های جداگانه خطاب به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد و رئيس شورای وزیران این کشور، روز ملی عربستان سعودی را شادباش گفتند.

روز ملی در عربستان سعودی «الیوم الوطنی» شناخته می‌شود - Saudi Press Agency

شبکه خبری العربیه روز شنبه ۲۳ سپتامبر (اول مهرماه ۱۴۰۲)، در گزارشی نوشت مقام‌های کشورهای مختلف منطقه، از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، شیخ محمد بن زاید، رئیس دولت امارات متحده عربی، شیخ نواف الاحمد الصباح، امیر کویت، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و عبداللطیف راشد، رئیس‌جمهوری عراق، در پیام‌های جداگانه به پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی روز ملی این کشور را که «الیوم الوطنی» نیز شناخته می‌‌شود، تبریک گفتند و برای مردم و دولت عربستان سعودی آرزوی تداوم پیشرفت و گسترش همکاری‌ها کردند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ابراهیم رئیسی روز جمعه در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، و شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد و رئيس شورای وزیران این کشور، ضمن اشاره به «اشتراکات فراوان دو ملت» ابراز امیدواری کرد که روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی روزبه‌روز گسترش یابد.

روز ۲۳ سپتامبر در عربستان سعودی یکی از تعطیلات عمومی است و شهروندان می‌توانند از این تعطیلات برای جشن گرفتن در کنار یکدیگر استفاده کنند. شعار سال گذشته روز ملی عربستان سعودی، «این خانه ما است» نامگذاری شده بود و ۱۲ جشنواره سرگرمی طی چهار روز در این کشور برگزار شد.

بیشتر از جهان