ناسا احتمال برخورد سیارکی با زمین در سال ۲۱۸۲ را بررسی می‌کند

ضربه ناشی از برخورد سیارک بنو به زمین ۱۲۰۰ مگاتن انرژی آزاد می‌کند که ۲۴ برابر قدرتمندتر از هر سلاح هسته‌ای ساخته دست بشر است

تصویری از سیارک بنو- NASA

دانشمندان ناسا در حال بررسی این احتمال هستند که اگر سیارک بنو (Bennu ) در آینده به زمین برخورد کند، منطقه‌ای به بزرگی تگزاس را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

سیارک بنو سیارکی نزدیک به زمین است که تقریباً هر شش سال یک بار از کنار این سیاره عبور می کند. کارشناسان از سپتامبر ۱۹۹۹، زمانی که این سیارک کشف شد، آن را رصد می‌کنند.

به گفته دانشمندان، بنو این شانس را دارد که از آنچه که آن را «چاله کلید گرانشی» می‌خوانند عبور کند. این چاله می‌تواند سیارک بنو را در سال ۲۱۸۲ در مسیر برخورد قراردهد

یک مقاله جدید از تیم علمی OSIRIS-REx پیش‌بینی می‌کند که ۰.۰۳۷% (۱ در ۲۷۰۰) احتمال دارد که بنو با زمین برخورد کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این امر تا حد زیادی به رویداد دیگری بستگی دارد. در سال ۲۱۳۵، بنو به اندازه کافی به زمین نزدیک خواهد شد که کشش گرانشی سیاره ما بتواند آن را به روشی تحت تأثیر قرار دهد تا آن را در مسیری بگذارد که در ۲۴سپتامبر ۲۱۸۲ به زمین برخورد کند.

عرض سیارک بنو به حدود ۵۰۰ متر می‌رسد. سیارکی به این اندازه می‌تواند منطقه‌ای به وسعت تگزاس را تحت تاثیر قرار دهد.

با این حال، بنو هنوز بسیار کوچک‌تر از سیارکی است که دایناسورها را در ۶۶ میلیون سال پیش از بین برد، که گفته می‌شود بیش از نه کیلومتر عرض داشته است.

 IFLS.com  می‌گوید ضربه ناشی از برخورد سیارک بنو به زمین ۱۲۰۰مگاتن انرژی آزاد می‌کند که ۲۴ برابر قدرتمندتر از هر سلاح هسته‌ای ساخته دست بشر است.

دیوید فارنوکیا، سرپرست این مطالعه از مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین، گفت: «ما قبلا هرگز مسیر یک سیارک را با این دقت مدل‌سازی نکرده بودیم.»

فارنوکیا افزود:«داده‌های OSIRIS-REx اطلاعات بسیار دقیق‌تری به ما می‌دهند، ما می‌توانیم محدودیت‌های مدل‌هایمان را آزمایش و مسیر آینده  بنو را تا سال ۲۱۳۵ با درجه بالایی از قطعیت محاسبه کنیم.»

بیشتر از علوم