تساوی بدون گل امیدهای ایران و عربستان سعودی در بازی‌های آسیایی هانگژو

پیش از انتخاب رضا عنایتی به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران، بسیاری از کارشناسان فوتبال در ایران با اشاره بی‌تجربه و بدون کارنامه بودن او، راه پیدا نکردن ایران به المپیک پاریس را پیش‌بینی کرده بودند

رقابت تیم‌های امید ایران و عربستان-فیفا

تیم ملی امید ایران از ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور به وقت ایران و طی اولین مسابقه خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ چین، در مجموعه ورزشی لینپینگ شهر هانگژو به مصاف امید‌های عربستان سعودی رفت که در پایان دو تیم به تساوی بدون گل رسیدند.

در دیگر دیدار این گروه نیز ویتنام موفق شد با نتیجه ۴-۲ مغولستان را شکست بدهد.

رضا عنایتی، به‌عنوان سرمربی تیم امید ایران و پس از عملکرد ضعیف در مسابقات انتخابی المپیک پاریس، در بازی امروز تیم خود را با ترکیب سیدحسین حسینی، سامان فلاح، سید مجید نصیری، سامان تورانیان، حسین گودرزی، امید حامدی‌فر، محمد خدابنده‌لو، مهدی ممی‌زاده، امیر جعفری، محمدحسین اسلامی و امیرارسلان مطهری به میدان فرستاد و آریا برزگر نیز در دقیقه ۷۴ به‌جای اسلامی وارد زمین شد.

حسینی و مطهری، دو سهمیه تیم امید ایران از سهمیه بالای ۲۳ سال بودند که اتفاق نمایش خوبی را از خود به نمایش گذاشتند، اما در نهایت به تساوی صفر‌-صفر رضایت دادند.

سعد الشهری نیز از روی نیمکت تیم امید عربستان، احمد الجبیع، محمد ابوالشامات، محمد الیامی، ریان حامد، زکریا هوساوی (‏حسين الصبياني - ۶۸)، عوض الناشری (عبدالملك العييري - ۶۸)، فیصل الغامدی، سعد الناصر (هيثم عسيري - ۶۸)، مصعب الجویر، احمد الغامدی و عبدالله ردیف (‏محمد مران - ۶۸) را به زمین فرستاد.

در دقیقه ۱۴ بازی دفع توپ مدافعان عربستان به احمد الغامدی رسید و وینگر سعودی‌ها با یک شوت دروازه‌ ایران را تهدید کرد که توپ در آغوش حسینی آرام گرفت. در دقیقه ۲۲ شوت از راه دور سامان فلاح به‌طرز عجیبی به تیرک دروازه تیم عربستان سعودی برخورد کرد.

در دقیقه ۳۸، ضربه آزاد محمد خدابنده‌لو با اختلاف زیاد به بیرون رفت و در دقیقه ۴۴ نیز شوت از راه دور ممی‌زاده را گلر عربستان سعودی در اختیار گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در نیمه دوم این مسابقه و در دقیقه ۵۰، شوت از راه دور زیبای امید حامدی‌فر را گلر عربستان سعودی با یک سیو زیباتر به کرنر فرستاد و از آن‌سو در دقیقه ۵۴ سانتر امیر جعفری با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که مدافع باشگاه الهلال عربستان توپ را برگشت داد.

در دقیقه ۶۰ مسابقه، شوت عبدالله ردیف از درون محوطه جریمه را سید حسین حسینی دور کرد و در ادامه مدافعان تیم امید آن را برگشت دادند؛ در باقی دقایق بازی نیز موقعیت حساسی روی دروازه دو تیم شکل نگرفت تا ایران و عربستان سعودی حالا امیدوار به کسب باقی امتیازات گروه و صعود به مراحل حذفی باشند.

گفتنی است باشگاه پرسپولیس مجوز سفر یاسین سلمانی و محمد عمری را صادر نکرد و قرار است این دو بازیکن بعد از بازی با النصر به هانگژو بروند. ضمن اینکه باشگاه ذوب آهن هم با حضور فردین یوسفی در اردوی ایران مخالفت کرده است.

در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی مسابقات فوتبال امیدها در بازی‌های آسیایی هانگژوی چین، تیم زیر ۲۳ سال ایران روز پنجشنبه به مصاف ویتنام می‌رود و روز یکشنبه هم با مغولستان دیدار خواهد کرد، که انتظاری جز برد در این دو بازی و صعود به مرحله بعد مسابقات با ۷ امتیاز از شاگردان رضا عنایتی نمی‌رود.

پیش از انتخاب رضا عنایتی به‌عنوان سرمربی تیم امید و المپیک فوتبال ایران، بسیاری از کارشناسان و هواداران فوتبال در ایران با اشاره بی‌تجربه و بدون کارنامه بودن مهاجم سابق استقلال در حوزه مربیگری، موفق نشدن تیم ایران در رسیدن به مسابقات المپیک و همچنین جمع چهار تیم برتر آسیا در بازی‌های هانگژو را پیش‌بینی می‌کردند.

بیشتر از فوتبال