توصیه لیونل مسی به هوادارانش: از عربستان سعودی دیدن کنید

اسطوره آرژانتینی با انتشار عکسی خاطرات خوبش از «مردم خونگرم عربستان سعودی» را یادآوری کرد

تصویری که لیونل مسی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و از خاطرات خوب سفر به عربستان سعودی نوشت

لیونل مسی، اسطوره فوتبال آرژانتین، با به‌اشتراک گذاشتن تصاویری خانوادگی از زمان سفر به ریاض در ماه مه (اردیبهشت)، یک بار دیگر هوادارانش را تشویق کرد که به عربستان سعودی سفر کنند.

به گزارش عرب‌نیوز، او خطاب به ۴۸۰ میلیون دنبال‌کننده خود در اینستاگرام نوشت: «بهترین چیز در مورد تعطیلات، گذراندن زمان باکیفیت در کنار عزیزانمان است. مرور خاطرات سفر من به ریاض، همراه با بازی‌های محلی و ساختن صنایع دستی کنار مردم بسیار خونگرم عربستان سعودی.»

او در ادامه نوشت: «اگر دارید برای تعطیلاتتان برنامه‌ریزی می‌کنید، به کوه‌های خنک (عسیر) بروید و در دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد خنک شوید.»

 این فوتبالیست عکس‌هایی را در کنار همسرش آنتونلا روکوزو، در هنگام بازی با پسرانش و همچنین تصویری از کوه‌های زیبای عسیر به‌اشتراک گذاشت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

لیونل مسی در ماه مه از عربستان سعودی دیدن کرد. او در طول آن سفر ضمن دیدار از ناحیه تاریخی الطریف، میراث جهانی ۳۰۰ ساله یونسکو در درعیه، از برخی از جاذبه‌های امروزی ریاض نیز دیدن کرد.

او همچنین به همراه خانواده‌اش از جاذبه‌های دیگر عربستان سعودی مانند خیابان و بلوار ریاض به عنوان مناطقی تفریحی و فوق مدرن بازدید کرد.

این چهره پرطرفدار در آن زمان عکسی از نخلستان‌های عربستان سعودی منتشر کرد و در توضیح آن نوشت: «چه کسی فکر می‌کرد عربستان این همه سرسبزی دارد؟ مشتاق‌ام که شگفتی‌های غیرمنتظره آن را کشف کنم.»

تصاویر حضور این فوتبالیست در عربستان سعودی پس از آن منتشر شد که او در حساب‌های خود در رسانه‌های اجتماعی، عکسی از مناظر طبیعی این کشور منتشر کرد؛ عکسی که از همکاری مسی با پروژه ویزیت سعودی (Visit Saudi)، نشان تبلیغاتی وزارت گردشگری عربستان سعودی، حکایت داشت.

مسی پیش از آن نیز برای حضور در رویداد فصل جده (جشنواره سالانه در شهر ساحلی جده) به عربستان سعودی رفته و تصویری از خود در قایق در حال تماشای غروب خورشید منتشر کرده بود. او همچنین از بخش‌هایی از شهر قدیمی جده که یک مکان باستانی است، بازدید کرده بود.

معرفی گنجینه‌های طبیعی و فرهنگی به گردشگران داخلی و خارجی بخشی از اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی است. عربستان سعودی طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری بسیاری در حوزه گردشگری انجام داده است. این کشور قصد دارد به یک قطب گردشگردی در خاورمیانه تبدیل شود.

در ماه مه، احمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان سعودی، با انتشار تصاویری از لیونل مسی و خانواده‌اش در حساب توییتر خود، از حضور این اسطوره آرژانتینی فوتبال در عربستان سعودی استقبال کرد و نوشت: «ما از بازدیدکنندگان سراسر جهان استقبال می‌کنیم و از آن‌ها دعوت به عمل می‌آوریم سفری بی‌نظیر به عربستان سعودی داشته باشند و مهمان‌نوازی مردم ما را تجربه کنند.»

بیشتر از سفر