همگی سوار قطار پوتین اکسپرس شوید! در قطار لوکس پوتین چه خبر است؟

این قطار زره‌پوش، که اکنون در حال به‌روز‌رسانی ۶۰ میلیون دلاری است، برخلاف هواپیمای پوتین، قابل ردیابی نیست و از بیرون شبیه قطارهایی است که مردم عادی استفاده می‌کنند

 تصاویری که به‌تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد قطار لوکس زره‌پوش ولادیمیر پوتین به بخش پزشکی و سالن زیبایی مجهز است.

به گزارش دیلی‌ میل، پوتین در جریان جنگ اوکراین بیش از پیش با قطار سفر می‌کند. اما این قطار که او را دور از چشم مردم بین کاخ‌هایش جابه‌جا می‌کند قطاری عادی نیست.  

بر اساس تصاویری که دوسیه سنتر، وب‌سایت مرتبط با میخاییل خودروفسکی، سیاستمدار مخالف پوتین، منتشر کرده است واگن‌های رئیس‌جمهوری دارای حمامی با اتاق دوش تجملی دارای «کف معطر» است که حدود ۳.۷۵ میلیون دلار هزینه داشته، و علاوه بر این، قطار باشگاه و سالن زیبایی هم دارد.

Dossier Centre/east2west news

این قطار به «دستگاه‌های ضدپیری» و همین‌طور دستگاه تنفس مصنوعی و الکتروشوک قلبی و مانیتور بیمار مجهز است‌ــ به بیان دیگر، هرچه برای یک بخش اورژانس سیار لازم است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در گزارش دوسیه سنتر آمده است تمام هزینه این قطار لوکس از محل مالیات مردم پرداخت می‌شود و مالیات‌دهندگان از این موضوع مطلع نیستند.

این قطار زره‌پوش، که اکنون در حال به‌روز‌رسانی ۶۰ میلیون دلاری است، برخلاف هواپیمای پوتین، قابل ردیابی نیست و از بیرون شبیه قطارهایی است که مردم عادی استفاده می‌کنند.

اما داخلش کاملا متفاوت است.

دمیتری، کارشناس قطار، می‌گوید: «لوکس نیست، فوق‌لوکس است.»

 

«دوش، توالت بزرگ، تلفن، یک تلویزیون عظیم پاناسونیک، دستگاه پخش دی‌وی‌دی و نوار ویدیویی فقط چند نمونه از امکانات آن است.»

در گزارش دوسیه سنتر آمده است مقاومت روکش زرهی بالاتر از سطح سه است، که شلیک تفنگ‌های ای‌کی‌ـ‌۴۷ و دارگونوف را تاب می‌آورد و همچنین سوراخ‌هایی برای شلیک متقابل در آن تعبیه شده است.

برخی اتاق‌ها مانند سالن زیبایی ضدشنودند و عایق صوتی دارند.

این قطار همچنین به یک خط تلفن امن مجهز است و پس از به‌روزرسانی، دارای سالن سینما و واگن پزشکی جدیدی خواهد بود.

میخاییل کروتکوف، عکاس روس در تعبید، می‌گوید: «در شبکه راه‌آهن روسیه یک قطار شبح‌مانند وجود دارد. از آن در هیچ‌یک از برنامه‌های زمانی قطارها یا سیستم‌های عمومی اثری نیست. شیشه‌هایش پوشانده شده است، و لوکوموتیوش شماره یا نشانه شناسایی ندارد... و تمام قطارهای عادی از سر راهش کنار می‌روند.»

Dossier Centre/east2west news

او در ادامه می‌‌افزاید در دو طرف بدنه این قطار نماد «گراند سرویس اکسپرس» نقش بسته است و پلاک‌ها همیشه یک مسیر را نشان می‌دهند: یوپاتوریا‌‌ــ سنت پترزبورگ.‌

پوتین «مسافر اصلی» قطاری است که او را به کاخ والدای می‌برد، که معشوقه‌اش آلینا کابوا در آن سکونت دارد، یا به گلنژیک، گوشه دنج یک میلیارد دلاری‌اش بر فراز صخره مشرف به دریای سیاه. هر دو محل دارای پناهگاه اتمی‌اند.

دوسیه سنتر حدود ۲۵ هزار صفحه مدارک مرتبط با ساخت و نگهداری این قطار را بررسی کرده است.

سرعت این قطار به‌دلیل وزن پوشش زرهی‌اش، حدود ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است و وزن بعضی واگن‌ها به ۱۰۰ تن می‌رسد.

پیش‌بینی می‌شود که نمونه به‌روز‌رسانی‌شده سریع‌تر باشد و سرعتش به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

یک سیستم مخابراتی ویژه پوتین را در تماس مستقیم با جهان نگه می‌دارد و به او امکان می‌دهد حتی وقتی داخل تونل می‌رود شبکه‌های تلویزیونی را بدون هیچ اختلالی تماشا کند.

به گزارش دوسیه سنتر، تامین مالی از طریق دوستان اولیگارش پوتین از جمله یوری کوالچوک انجام می‌شود.

بیشتر از جهان