فیلم انتقامجویان: بازی پایانی با فروش ۱.۲ میلیارد دلار در اکران آخر هفته، رکورد گیشه را شکست

این فیلم به همراه قسمت قبلی‌اش، انتقامجویان: جنگ بینهایت، از انتظار کارشناسان فراتر رفت

به گفته شرکت والت دیسنی، توزیع کننده این محصول ساخته مارول استودیوز، انتقامجویان تنها در آمریکا و کانادا رقم شگفت‌آور ۳۵۰ میلیارد دلار فروخته ‌است.

فروش کل فیلم، از تخمین‌های تحلیلگران بسیار پیشی گرفته‌است. قسمت اول این فیلم، انتقامجویان: جنگ بینهایت هم پارسال با ۲۵۷.۷ میلیارد دلار فروش، رکورد شکست.

در بازی پایانی، فهرستی از ستارگان مشهورشرکت دارند، از جمله رابرت داونی جونیور، مارک رولالو، کریس اونز، اسکارلت جواهنسن، چدویک بوزمن، کریس همزورت، کریس پرت، دان پیدل، و پل راد.

فیلم از سوی هواداران و منتقدان به طور یکسان نقدهای عمدتا مثبت گرفته و یکی از احساسی‌ترین فیلم‌های پرفروش ام‌سی‌یو در سال‌های اخیر خوانده‌شده‌است.

جفری مک نب در نقدی در ایندیپندنت، آن را "احساسی‌ترین و پیچیده‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ استودیو مارول" خواند. نقد کامل را اینجا بخوانید.

یکی از بحث‌انگیزترین نکات مربوط به فیلم، تلاش هواداران برای پرهیز از تماشا یا همرسانی بخش‌هایی از آن پیش از تماشای خود فیلم، بوده‌است.

براساس گزارش‌ها، این آخر هفته در هنگ کنگ، مردی را که بیرون یک سینما ایستاده بود و آخر فیلم را برای تماشاگرانی که صف کشیده‌ بودند تعریف می‌کرد، کتک خورد.

© The Independent

بیشتر از زندگی