اردن جشن دو روزه ازدواج ولیعهد حسین و رجوه السیف را آغاز می‌کند

ملک عبدالله دوم با حضور چهار هزار مهمان از سراسر اردن، ضیافتی در دربار سلطنتی هاشمی برگزار خواهد کرد

شاهزاده حسین و نامزد سعودی او، رجوه السیف‌ــ INSTAGRAM ALHUSSEINJO

اردن برای برگزاری جشن‌های باشکوهی که قرار است به مناسبت ازدواج سلطنتی شاهزاده حسین بن عبدالله دوم، ولیعهد این کشور و رجوه خالد السیف از عربستان سعودی، از روز چهارشنبه آغاز شود، آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری اردن، طی این جشن دو‌روزه ضیافتی سلطنتی با حضور چهار هزار نفر از سراسر اردن به میزبانی ملک عبدالله دوم در دربار سلطنتی هاشمی برگزار خواهد شد. گفته می‌شود در این ضیافت به شعرخوانی، آواز و آهنگ‌های محلی اردن و به طور کلی گرامیداشت فرهنگ این کشور توجه ویژه‌ای می‌شود.

اوایل این ماه مشخص شد که مراسم عقد مذهبی روز پنجشنبه در کاخ زهران امان با حضور سران برخی کشورها و خانواده سلطنتی اردن برگزار می‌شود و سپس کاروان عروسی به سمت کاخ حسینیه حرکت خواهند کرد. ملک عبدالله دوم و ملکه رانیا، پدر و مادر شاهزاده حسین، هم در سال ۱۹۹۳ مراسم ازدواج خود را در کاخ زهران جشن گرفتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

تازه‌ترین جشن ازدواج خاندان سلطنتی اردن موردتوجه رسانه‌های محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفته است و چندین شبکه تلویزیونی روز پنجشنبه این مراسم را برای بینندگان پخش خواهند کرد.

رانیا، ملکه اردن، شب دوشنبه ۲۲ مه (اول خرداد) به افتخار عروس آینده‌اش، رجوه السیف از عربستان سعودی، جشن حنابندان برگزار کرد. در این جشن علاوه‌ بر اعضای خانواده سلطنتی و خانواده السیف، اقوام و دوستان، از زنان سرشناس در عرصه‌های اجتماعی‌، اقتصادی و فرهنگی اردن نیز دعوت شده بودند.

ولیعهد اردن و رجوه السیف اوت ۲۰۲۲ طی مراسمی در ریاض با حضور ملک عبدالله، ملکه رانیا و خانواده السیف، نامزد کردند.

رجوه السیف دختر خالد السیف، تاجری سعودی است. او قبل از مهاجرت به ایالات‌ متحده، در دانشگاه سیراکیوز در عربستان سعودی در رشته معماری تحصیل می‌کرد. شاهزاده حسین نیز که در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان وارث تاج و تخت اردن معرفی شد، سال ۲۰۱۶ از دانشگاه جورج‌تاون آمریکا و سال ۲۰۱۷ از آکادمی نظامی سلطنتی سندهرست (Sandhurst) در بریتانیا فارغ‌التحصیل شد.

دربار سلطنتی هاشمی هنوز جزئیات کامل نقش آتی السیف پس از عروسی به‌عنوان یکی از اعضای خانواده سلطنتی اردن را فاش نکرده است، اما گمان می‌رود که او به‌عنوان یک فرد بشردوست، ابتدا به‌عنوان همسر ولیعهد و سپس در نقش ملکه، راه مادرهمسرش را دنبال کند.

بیشتر از زندگی