دادگاه استورمی دنیلز را به پرداخت ۱۲۲هزار دلار هزینه حقوقی به ترامپ محکوم کرد

دنیلز پیش از این نیز به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به ترامپ محکوم شده بود

دادگاهی در نیویورک، استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های بزرگسالان، را به پرداخت ۱۲۱ هزار و ۹۷۲ دلار به عنوان هزینه‌های حقوقی شکایتی که او در سال ۲۰۱۸ علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اقامه کرده بود، محکوم کرد.

این شکایت پیشتر از سوی دادگاه رد شده بود.

دنیلز مدعی شده بود که پس از مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۱ با مجله «این تاچ» انجام داده و در آن گفته بود که در سال ۲۰۰۶ با ترامپ رابطه نامشروع داشته، فردی ناشناس به او نزدیک شده و با اشاره به دخترش گفته است:« این یک دختر کوچک زیباست و حیف است اتفاقی برای مادرش بیفتد. ترامپ را ول کن.»

در سال ۲۰۱۸، ترامپ دنیلز را به دروغگویی متهم کرد و سخن گفتن از مرد ناشناسی را که وجود خارجی ندارد، یک «کلاهبرداری تمام عیار» خواند.

این سخنان باعث شد که دنیلز از ترامپ شکایت کند.

اکنون دادگاه استیناف ناحیه نهم نیویورک، درخواست ترامپ برای دریافت هزینه‌های حقوقی مربوط به این پرونده را «معقول» دانسته و استورمی دنیلز را به پرداخت ۱۲۱ هزار و ۹۷۲ دلار محکوم کرده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این حکم روز سه شنبه و ساعاتی پس از آن صادر شد که دونالد ترامپ در دادگاه منهتن تفهیم اتهام شد.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه چهارم آوریل، پس از تسلیم شدن به دفتر دادستانی منطقه‌ای منهتن، در دادگاه نیویورک اتهامات خود را رد کرد و گفت که بی‌گناه است. در این جلسه تاریخی، دادگاه رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را در ۳۴ مورد تفهیم اتهام کرد.

دونالد ترامپ، روز سه شنبه، پس از صدور حکم دادگاه به نفع او، در شبکه اجتماعی تروث نوشت که دادگاه به تازگی ۱۲۲ هزار دلار به او جایزه داده است، علاوه  جایزه ۵۰۰ هزار دلاری قبلی.

استورمی دنیلز، پیش از این نیز به دنبال رد شدن شکایتش، مجبور به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به ترامپ شده بود.

دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا نیز روز سه‌شنبه در توییتی نوشت:« این مبلغ، علاوه بر ۵۰۰ هزار دلاری است که استورمی دنیلز از قبل به ترامپ بدهکار است. خوشحالم که او می‌تواند تی‌شرت‌هایش را بفروشد تا بدهی‌اش به ترامپ را بپردازد.»

 

به گزارش نیویورک پست، هرمیت دیلون، وکیل سابق دونالد ترامپ، نیز روز سه شنبه در توییتی نوشت: «به رئیس‌جمهوری ترامپ، برای این پیروزی نهایی در حق وکالت تبریک می‌گویم.

او نوشته است:« در دعوای حقوقی بی‌موردی که استورمی دنیلز آغاز کرد، او به پرداخت بیش از ۶۰۰ هزار دلار به شرکت ما محکوم شده است.»

دنیلز سال گذشته پس از تایید حکم دادگاه تجدیدنظر فدرال مبنی بر اینکه او باید ۳۰۰ هزار دلار حق الوکاله به ترامپ بپردازد، گفت که حتی حاضر به پرداخت یک پنی هم نیست و حاضر است به زندان برود.

بیشتر از جهان