ریانا برای نمایش بین دو نیمه سوپر بول چقدر دستمزد گرفت؟

شاید برخی از مبلغ دستمزد اجراکنندگان برنامه‌های هنری بین دو نیمه سوپر بول در ازای کنسرتشان غافلگیر شوند

تولید نمایش بین دو نیمه سوپر بول می‌تواند تا ۱۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد - REUTERS/Brian Snyder

ریانا روز یکشنبه در نمایش بین دو نیمه مسابقات سوپر بول ۲۰۲۳ روی صحنه اصلی رفت. این کنسرت که به شدت انتظار آن می‌رفت، نخستین اجرای این خواننده پس از هفت سال بود.

این خواننده در این نمایش با طرح این حدس که فرزند دومش را باردار است، هوادارانش را ازخودبیخود کرد. نمایندگان او سپس خبر حاملگی‌اش را برای هالیوود ریپورتر تایید کردند.

هر سال ان‌اف‌ال برخی از بزرگ‌ترین نام‌های عرصه موسیقی را انتخاب می‌کند تا اجرای معرکه‌ای به صحنه ببرند. نمایش بین دو نیمه سوپر بول با اجراهایی از بیانسه گرفته تا پل مک‌کارتنی و لیدی گاگا، توجه میلیون‌ها بیننده را از سراسر جهان جلب کرده است و به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان آرزوی روزی را دارند که از آن‌ها درخواست شود کنسرت ۱۳ دقیقه‌ای خود را در این برنامه به صحنه ببرند.

اما این روز پرداخت دستمزد سنگین نیست که موسیقی‌دانان را برای اجرا در نمایش بین دو نیمه سوپر بول می‌فریبد، زیرا در واقع اصلا چنین روزی وجود ندارد.

شاید برخی تعجب کنند، ولی واقعیت این است که اجراکنندگان برنامه‌های هنری بین دو نیمه سوپر بول بابت اجرای کنسرت پولی نمی‌گیرند. در عوض، ان‌اف‌ال تمام هزینه‌های برگزاری این برنامه‌های بین دو نیمه، از جمله هزینه‌های سفر، را می‌‌پردازد.

یک نماینده ان اف‌ال در بیانیه‌ای خطاب به ایندیپندنت تایید کرد که این لیگ فوتبال آمریکایی «همه هزینه‌های مربوط به این نمایش را پوشش می‌دهد و بر حسب نرخ اتحادیه، به اجراکنندگان بین دو نیمه دستمزد می‌دهد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بر اساس اعلام فوربس، نرخ اتحادیه «کسری از مبالغ شش- و هفت- رقمی» است که هنرمندان معمولا دریافت می‌کنند.

با این حال، اجرای برنامه بین دو نیمه می‌تواند هزینه سنگینی داشته باشد. تولید برنامه هنری بین دو نیمه سوپر بول می‌تواند تا ۱۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد. بنا به گزارش‌ها، «ویکند» هفت میلیون دلار از جیب خود برای اجرای این برنامه هزینه کرد، چنانکه دکتر دری پارسال این کار را کرده بود.

بر اساس گزارش‌ها، ان اف‌ال برای برگزاری برنامه بین دو نیمه جنیفر لوپز و شکیرا در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۳ میلیون دلار خرج هزینه‌های کارکنان دست‌اندرکار این برنامه و ساختن صحنه پرجزئیات و تجهیزات صدابرداری کرد. طبق اعلام یکی از سخنگویان این لیگ به فوربس، برای اجرای ریانا در نمایش بین دو نیمه، قرار است اپل موزیک نیز در کنار ان‌اف‌ال، هزینه‌ها را تقبل کند.

ریانا برای کنسرتش دستمزدی دریافت نخواهد کرد، اما به نظر می‌رسد که این چهره‌ بانفوذ و خودساخته نیازی به این پول نداشته باشد، زیرا طبق برآوردها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ثروت دارد.

در عوض خواننده ترانه «چتر» ممکن است بتواند از راه‌های دیگری کسب درآمد کند. در آستانه برگزاری این مسابقه بزرگ، بنیانگذار «ساوج اکس فنتی» (Savage x Fenty) مجموعه‌ای متشکل از ۱۷ قطعه با الهام از سوپر بول منتشر کرد؛ شامل تی‌شرتی با عبارت «کنسرت ریانا به خاطر یک بازی فوتبال قطع شد، عجیب است ولی خب» روی آن، و نیز یک پیراهن فوتبالی کلاسیک با طراحی مربوط به او.

قیمت این مجموعه که در سایت Savagex.com  در دسترس است، از ۳۲.۹۵ دلار بابت کلاه بافتنی سوپر بول فنتی شروع می‌شود تا ۱۱۲ دلار بابت سویشرت کلاهدار «متعلق به فنتی» که پشتش «ساوج اکس فنتی ۵۷» نقش بسته است.

این خوانند یک مجموعه جمع‌وجور دیگر شامل ۹ قطعه نیز با همکاری ان‌اف‌ال و شرکت تولیدکننده لوازم ورزشی «میچل اند نس» به بازار داده است. اقلامی نظیر تی‌شرت و سویشرت کلاهدار رسمی ان‌اف‌ال و تصویر توپ فوتبال آمریکایی در دست ریانا برای خرید اینترنتی در دسترس‌اند.

بنا به گزارش چندین منبع خبری، ریانا همچنین مشغول فیلمبرداری مستندی با «اپل تی‌وی پلاس» است که قرار است ماجراهای پیش از اجرای اصلی او را در نمایش بین دو نیمه، و زندگی‌اش به مثابه تازه‌مادر، نشان دهد.

پنجاه و هفتمین دوره سوپر بول روز یکشنبه، ۱۲ فوریه [۲۳ بهمن] در ورزشگاه استیت فارم گلندیل آریزونا برگزار می‌شود و در آن عقاب‌های فیلادلفیا ایگلز به مصاف کانزاس سیتی چیفز می‌رود.

در نشست مطبوعاتی نمایش بین دو نیمه روز پنجشنبه، ۹ فوریه، از ریانا درباره اجرای آینده‌اش سوال کردند. خواننده ترانه «کار» اعتراف کرد  که «در حال حاضر شاید ۳۹ نسخه متفاوت از فهرست ترانه‌ها تهیه شده باشد».

او گفت: «تهیه فهرست ترانه‌ها بزرگ‌ترین مشکل بود. سخت‌ترین کارهای سخت این بود که چطور از ۱۳ دقیقه بیشترین بهره را ببریم... و این نمایش قرار است چنین باشد، قرار است در گرامیداشت فهرست آثارم، به بهترین شکلی باشد که می‌توانستیم آن‌ها را کنار هم قرار دهیم.»

«۱۳ دقیقه بیشتر وقت ندارم و دشواری کار همینجا است. پس باید ۱۷ سال کار را در ۱۳ دقیقه بگنجانم. سخت است، چون به این دلیل برخی ترانه‌ها را مجبور شدیم حذف کنیم، اما ایرادی ندارد. ولی به نظرم در انتخاب گزینه‌ها عملکرد خیلی خوبی داشتیم.»

خبرهای زنده را از اینجا دنبال کنید.

© The Independent

بیشتر از موسیقی