جواهرات پرطرفدار سال ۲۰۲۳ را بشناسید

گردنبندهای زنجیره‌ای بلند همواره پای ثابت دنیای مد بوده‌اند

برای بسیاری از ما، جواهرات آخرین چیزی است که پیش از بیرون رفتن از خانه به خود می‌آویزیم. گرچه شاید منطقی به نظر نرسد، در سالی که پیش رو داریم، استفاده از جواهرات بخش مهمی از سبک ظاهری افراد شناخته می‌شود که نباید نادیده گرفت.

در ادامه این مطلب پرطرفدارترین مدل‌های جواهرات در سال ۲۰۲۳ را بررسی خواهیم کرد. 

۱- پری دریایی و متعلقاتش

اواخر سال گذشته میلادی توجه به خرده‌ریز‌های ساحلی و هر آنچه به نوعی به قصه‌های پری دریایی مربوط است، در تیک‌تاک فراگیر شد، و اینک بهترین طراحان جواهرات با تکیه بر نقوش رویایی اقیانوسی و ساحلی، یکی از ستون‌های اصلی دنیای مد را پایه‌گذاری می‌کنند و بر این مبنا، امسال تحت تاثیر این مد، بیش از پیش شاهد جواهراتی در شکل‌های صدف‌ و گوش‌ماهی یا موجودات آبزی‌ای چون ستاره دریایی و هشت‌پا، یا حتی مروارید‌های سبک باروک خواهیم بود. 

۲- حشرات تزئینی

طراحی جواهرات بر اساس فرم اندام حشرات یا موجودات نمادین که از قابلیت جانمایی سنگ‌های خانوادگی یا رنگ‌های خاص مورد نظر مشتری برخوردار باشند، از مواردی است که این روزها مورد توجه مخاطبان است. بر فرض آویز گردنبندی با طرح کفشدوزک یا بال پروانه‌ای با نگین‌های ریز برلیان، از طرح‌های جالب در این دسته از جواهرات است. 

۳- قطعات مدرن

این روزها  زمان سرمایه‌گذاری روی قطعات مدرنی است انگار از جهان دیگری آمده‌اند. قطعاتی از طلای ۲۲ یا ۲۴ عیار که گویی به موزه هنر یا تاریخ تعلق دارند، از جمله جواهراتی به شمار می‌روند که امسال حسابی پرطرفدارند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

۴- گیره‌های گوش

همزمان با افزایش جواهرات و تزئینات جانبی درشت، تعداد گیره‌های گوش نیز بیشتر می‌شود. منظور از گیره‌های گوش، نه گوشواره‌های معمول، که آن دسته از گوشواره‌هایی است که مثل گیره روی لاله گوش قرار می‌گیرند. در مد امسال علاوه بر بزرگ‌تر شدن اندازه گیره‌ها، تعداد بیشتری از آ‌ن‌ها را می‌توانید روی گوشتان بگذارید. 

۵- نگین‌های اتمی

به الماس‌ها و سنگ‌های قیمتی که در آزمایشگاه ساخته می‌شوند، اصطلاحا نگین اتمی می‌گویند. معمولا این قطعات زینتی به روش‌های پایدارتر و اخلاقی‌تری در قیاس با استخراج سنتی سنگ‌های طبیعی به دست می‌آیند و طراحان زیادی در مجموعه‌های امسال خود از آن‌ها استفاده می‌کنند.

۶- گوشواره‌های بلند

از جمله جواهراتی که در طراحی‌های امسال خانه‌های مدی چون شنل و ننسی دوجاکا به چشم می‌خورد، گوشواره‌های بلندی بودند که گاهی تا روی شانه نیز می‌رسیدند. این گوشواره‌ها ممکن است به شکل رشته‌‌های نازک طلا یا چند نگین در امتداد هم باشند. 

۷- النگوهای درشت

استفاده از النگوهای درشت به دلیل فرمی که دارند، شاید چندان ساده و کاربردی نباشد، اما مطمئنا یکی از مهم‌ترین مدهای جواهرات امسال‌اند؛ چنانچه ژیوانشی نیز در آخرین نمایش خود از النگوهای پهن زیادی استفاده کرده بود. 

۸- زنجیرهای درشت

هرچه ضخامت و طول زنجیرها در گذر زمان تغییر کند، باز هم از مد نمی‌افتند. البته گردنبندهای زنجیره‌ای بلند همواره پای ثابت دنیای مد بوده‌اند، اما امسال آن‌ها را در قطعات درشت‌تر و کوتاه‌تری خواهید دید که دور گردن می‌مانند.

بیشتر از مُد و زیبایی