پاسخ ایلان ماسک به پیش‌بینی‌های آخر زمانی متحد ارشد پوتین درباره ظهور «رایش چهارم»

دمیتری مدودف پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۲۳ ایالات متحده آمریکا صحنه جنگ داخلی خواهد بود

ماسک در پاسخ  به توییت مدودف نوشت:«این‌ها پوچ ترین پیش‌بینی‌هایی است که تا به حال شنیده‌ام»-twitter/MedvedevRussiaE//AFP

ایلان ماسک پیش‌بینی دمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری سابق روسیه و متحد ولادیمیر پوتین، درباره جنگ داخلی آمریکا در سال ۲۰۲۳ را «حماسی» خواند.

در میان بسیاری از پیش‌بینی‌های عجیب‌وغریب درباره سال آینده [۲۰۲۳]، رئیس‌جمهوری سابق روسیه نیز پیش‌بینی کرد که «در ایالات متحده آمریکا جنگ داخلی درمی‌گیرد» و ایلان ماسک «در تعدادی از ایالت‌ها، برنده انتخابات ریاست‌‌جمهوری» خواهد بود.

این مولتی‌میلیاردر و رئیس تسلا نوشت: «رشته‌توییت حماسی!»

مدودف روز دوشنبه، در رشته توییتی، پیش‌بینی‌های خود برای سال آینده را اعلام کرد.

او گفت: «در شب سال نو [چنین] همه دوست دارند پیش‌بینی کنند. خیلی‌ها فرضیه‌های آینده‌نگر مطرح و گویی در پیشنهاد خام‌ترین و حتی سخیف‌ترین فرضیه‌ها با هم رقابت می‌کنند. این هم دیدگاه من است. در سال ۲۰۲۳ چه اتفاقی می‌افتد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

[توضیح: sic که معمولا در لاتین میان دو آکولاد قرار می‌گیرد در فارسی «چنین» یا «همچنین» معنی شده، برای نشان دادن این نکته است که اشتباه جمله یا واژه نقل‌قول شده از نقل‌کننده نیست]

او نوشت: «قیمت نفت به بشکه‌ای ۱۵۰ دلار و قیمت گاز به پنج هزار دلار در هر هزار مترمکعب خواهد رسید.» پیش‌بینی بعدی او این بود که «بریتانیا دوباره به اتحادیه اروپا ملحق می‌شود و اتحادیه اروپا بعد از بازگشت بریتانیا فرومی‌پاشد. یورو دیگر استفاده نمی‌شود و واحد پول سابق اتحادیه اروپا خواهد شد.»

او ادامه داد: «لهستان و مجارستان مناطق غربی اوکراین سابق را اشغال خواهند کرد.» پیش‌بینی پنجم او این بود که «رایش چهارم بر اساس قلمرو آلمان و کشورهای متحدی که به آن پیوستند یعنی لهستان، کشورهای بالتیک، جمهوری چک، اسلواکی، جمهوری کی‌یف [چنین] و سایر حاشیه‌ها شکل می‌گیرد.»

یکی از ۱۰ پیش‌بینی او در مورد سال آینده این بود که «بین فرانسه و رایش چهارم جنگ در خواهد گرفت. اروپا تقسیم خواهد شد، لهستان نیز در این فرایند دوباره تجزیه و ایرلند شمالی از بریتانیا جدا می‌شود و به جمهوری ایرلند می‌پیوندد».

پیش‌تر در اکتبر سال جاری، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ماسک دیگر به رایگان در اختیا اوکراینی‌ها نخواهد بود و ظاهرا شرکت اسپیس‌اکس از پنتاگون خواسته است تا هزینه آن را بپردازد.

ماسک پس از بی‌ادبی سفیر اوکراین با او، گفت که خدمات رایگانش را لغو می‌کند. ثروتمندترین مرد جهان پیش‌تر در ماه جاری وقتی به اوکراینی‌ها پیشنهاد کرد به جنگ روسیه در کشورشان پایان دهند و از کی‌یف خواست اراضی را که مسکو از زمان تهاجم به اوکراین در فوریه اشغال کرده است، به این کشور واگذار کند، خشم بسیاری از مردم اوکراین را برانگیخت.

آندری ملنیک، سفیر اوکراین در آلمان، پس از پیشنهاد او مبنی بر پایان دادن به تهاجم روسیه به اوکراین از جمله اینکه به روسیه به صورت رسمی اجازه داده شود کریمه را به خاکش ضمیمه کند، با عصبانیت به او گفت: «گورت را گم کن.»

ماسک درباره رویدادهای اخیر گفت که «فقط دارم [توصیه] سفیر اوکراین را اجرا می‌کنم».

اوکراین نیز در پاسخ گفت که برای ادامه کار استارلینک راهی پیدا خواهد کرد.

بعد از پیشنهاد ماسک مبنی بر اینکه برای دستیابی به صلح باید بخش‌هایی از اوکراین تحت کنترل روسیه دربیاید، چهره او روی بیلبورد بزرگ یکی از شهرهای اوکراین را پوشاندند.   

پوستر چهره مدیرعامل تسلا را در جاده‌ای شلوغ در شهر اودسا در جنوب اوکراین، نصب کرده بودند.

روی این پوستر که تصاویری از سایر شخصیت‌های سرشناس از جمله بازیگرانی مثل بندیکت کامبربچ و لئوناردو دی کاپریو نیز دیده می‌شود، نوشته شده است: «بابت حمایتتان از اوکراین ممنونیم.»

پس از آنکه ماسک در توییتر، پیشنهادهایی درباره چگونگی دستیابی به صلح در اروپای شرقی ارائه کرد، تصویر چهره‌ او را پاک کردند.

ماسک پیشنهاد کرد کریمه که در سال ۲۰۱۴ ضمیمه [روسیه] شد و مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا که اخیرا ضمیمه شده‌اند، تحت کنترل ولادیمیر پوتین باقی بمانند تا رئیس‌جمهوری روسیه به استفاده از سلاح هسته‌ای روی نیاورد.

او همچنین در توییتی نوشت که اوکراین باید برنامه‌های خود برای پیوستن به ناتو را کنار بگذارد تا وضعیتی بی‌طرف داشته باشد.

متن توییت:

رشته توییت حماسی!!

ایلان ماسک، ۲۶ دسامبر۲۰۲۲

در ضمن، مدودف در توییت خود نوشت: «در ایالات متحده آمریکا جنگ داخلی درمی‌گیرد که در نتیجه کالیفرنیا و تگزاس به کشورهایی مستقل تبدیل می‌شوند. تگزاس و مکزیک یک کشور متحد تشکیل می‌دهند. ایلان ماسک در انتخابات ریاست‌جمهوری که بعد از پایان جنگ داخلی جدید به جمهوری‌خواهان واگذار می‌شود، در بسیاری از ایالت‌ها پیروز می‌‌شود.»

او در ادامه گفت: «تمامی بازارهای اصلی سهام و فعالیت‌های مالی از ایالات متحده آمریکا و اروپا خارج می‌شوند و به آسیا می‌روند.»

دهمین و آخرین پیش‌بینی او برای سال ۲۰۲۳ این بود که «نظام مدیریت مالی برتون وودز از هم می‌پاشد و به سقوط صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی می‌انجامد. گردش یورو و دلار به عنوان ارزهای ذخیره جهانی متوقف می‌شود و درعوض، ارزهای دیجیتال فیات به طور فعال جای آن‌ها را خواهد گرفت.»

مدودف سپس با این جمله تند به صحبت‌هایش پایان داد: «سال نو به همه شما دوستان انگلوساکسون و بچه‌خوک‌های پرسروصدایتان مبارک!»

© The Independent

بیشتر از جهان