دنیل کریگ: رابطه همجنسگرایانه در فیلم‌ بازتاب زندگی است

 کریگ: «از وقتی یادم می‌آید» به میخانه‌های همجنسگرایان رفته‌ام

دنیل کریگ در تایید خبر اخیر مبنی بر اینکه شخصیتش در فیلم «پیاز شیشه‌ای» (Glass Onion) همجنسگرا است، گفت: «این رابطه عادی است اما صدایش را درنمی‌آوریم.»

این بازیگر در دنباله فیلم «چاقوکشی» (Knives Out )، نقش خود به عنوان سرکارآگاه بنیوت بلانک را تکرار می‌کند؛ فیلمی که ماه نوامبر در سینماها اکران شد و پخش آن از نتفلیکس اواخر این ماه آغاز می‌شود.

با توجه به اینکه در این فیلم صحنه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد بلانک با یک مرد زندگی می‌کند، در مورد گرایش جنسی بلانک حدس و گمان‌های فراوانی زده‌اند. رایان جانسون، کارگردان این فیلم، همان زمان تایید کرد که این شخصیت کوئیر است.

کریگ در مصاحبه جدیدی با ساندی تایمز، درباره این افشاگری در مورد زندگی جنسی شخصیتش گفت که در فیلم ساختن، «باید زندگی را انعکاس بدهید و آن رابطه [همجنسگرایانه] بازتاب افرادی در زندگی من است.»

این بازیگر ۵۴ ساله افزود: «این رابطه عادی است اما ما برایش ترانه و رقص نمی‌سازیم. حس می‌کنم هیچ ایرادی ندارد.»

ایندیپندنت برای اظهارنظر بیشتر در این مورد با نماینده کریگ تماس گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جانسون گفت: «از نظر من و دنیل، کاملا منطقی بود [که بلانک کوئیر باشد]. نمی‌خواستیم این موضوع بامزه یا ناز جلوه کند؛ بلکه فقط می‌خواستیم جزو ویژگی‌های این شخصیت باشد.»

ستاره فیلم‌های جیمز باند پیش‌تر گفته بود که نمی‌خواهد تماشاگران «به لحاظ سیاسی نگران» گرایش جنسی بلانک باشند.

این بازیگر پارسال ضمن حضور در پادکست رستوران‌داری به نام بروس بازی (Bozzi) با عنوان «ناهار با بروس» درباره زندگی جنسی خود صحبت کرد.

کریگ در این برنامه، در مورد گزارش‌هایی از صحنه بوسه خودش و بازی در یک میخانه مخصوص همجنسگراها به نام روسترفیش در ونیزبیچ کالیفرنیا در سال ۲۰۱۰ صحبت کرد.

کریگ به بازی گفت: «برای من آن صحنه یکی از آن موقعیت‌ها بود و، و، و طنز قضیه اینجا است که می‌دانی؛ به نظرم ما به نوعی گیر افتادیم که به نوعی عجیب بود؛ چون ما ابدا کار بدی نمی‌کردیم.»

«اتفاقی که افتاد این بود که شب خوشی را می‌گذراندیم و من به نوعی داشتم با تو درباره زندگی‌ام که داشت تغییر می‌کرد، صحبت می‌کردم و مست شدیم و من گفتم: آخ پاشو بریم میخانه، پاشو، بیا فقط گم شیم برویم بیرون» و فقط در این حال بودم که هیچ‌چیز به هیچ‌جایم نیست؛ چون ما در ونیز [کالیفرنیا] هستیم.»

 کریگ در ادامه گفت که «از وقتی یادم می‌آید» به میخانه‌های همجنسگرایان رفته‌ام.

«یکی از علت‌هایش این است که در میخانه‌های همجنسگرایان، زیاد دعوا برایم پیش نمی‌آید... چون در میخانه‌های دگرجنسگراها موجودات نر پرخاشگری هستند که حالم [ازشان] به هم می‌خورد.»

او گفت وقتی به میخانه‌های همجنسگرایان می‌روید، امنیت دارید و «مجبور نیستید به نحوی گرایش جنسی خود را بیان کنید».

او افزود: «آنجا می‌توانستم با دخترها آشنا شوم. زیرا دقیقا به همین دلیل که من به آنجاها می‌رفتم، دخترهای زیادی هم می‌آمدند. این نوعی انگیزه نهانی بود.»

کریگ ۱۱ سال پیش با ریچل وایس که او هم بازیگر است، ازدواج کرد. این زوج در ژوئن ۲۰۱۱ با هم پیوند زناشویی بستند.

گروه بازیگران فیلم «پیاز شیشه‌ای» عبارت‌اند از ادوارد نورتون، ژانل مونا، دیو باتیستا، کاترین هان، لسلی اودوم جونیور، جسیکا هنویک و کیت هادسون.

این مقاله در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲ اصلاح شد پس از آنکه «ساندی تایمز» نقل قول کریگ را به روز کرد و گفت، همانطور که در ابتدا منتشر شد رابطه در فیلم منعکس کننده «افراد زندگی من» است نه اینکه «منعکس کننده زندگی من» است.

پخش این فیلم روز ۲۳ دسامبر از نتفلیکس آغاز می‌شود.

© The Independent

بیشتر از فیلم