چرا ایوانکا ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ از پدرش حمایت نمی‌کند؟

یکی از نزدیکان سابق ترامپ گفت که فکر می‌کند ایوانکا و همسرش مقام‌ها را از وجود اسناد طبقه‌بندی شده در مارلاگو مطلع کردند

ایوانکا در بیانیه‌ای اعلام کرد قصد ندارد وارد سیاست شود - MANDEL NGAN / AFP

نشریه گاردین در گزارشی، به موضوع حضور نداشتن ایوانکا ترامپ در کنار پدرش برای مبارزات دوره بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ پرداخت. نویسنده گزارش این نشریه بریتانیایی اشاره می‌کند که اگرچه چند سال پیش این‌طور مطرح شد که ایوانکا ترامپ دلش می‌خواهد اولین رئیس‌جمهوری زن ایالات متحده باشد، اکنون به نظر می‌رسد او در تلاش است تا حد امکان از سیاست دور بماند.

دختر اول رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به‌صراحت گفت که با وجود اعلام نامزدی پدرش برای رقابت‌های انتخاباتی، قصد ندارد در مسیر این مبارزه به او بپیوندد. پس از اعلام رسمی دونالد ترامپ مبنی بر ورود به رقابت انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا،‌ ایوانکا در بیانیه‌ای گفت: «پدرم را بسیار دوست دارم؛ اما این بار ترجیح می‌دهم فرزندانم و زندگی خصوصی‌ام را در اولویت قرار دهم؛ بنابراین قصد ندارم وارد سیاست شوم.»

گاردین با این مقدمه، ادامه می‌دهد: «هفته گذشته، زمانی که دونالد ترامپ در کنار برخی از اعضای خانواده‌ خود از عمارت مارالاگو، به طور رسمی از تصمیمش برای حضور در انتخابات بعدی آمریکا سخن گفت، جای خالی ایوانکا آشکارا احساس می‌شد. دختر بزرگ ترامپ در شرایطی هنگام اعلام این تصمیم مهم کنار پدرش حضور نداشت که همسرش، جرد کوشنر، در این مراسم حاضر بود. شنیده‌ها از این حکایت دارد که رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از اینکه ایوانکا تصمیم گرفته است از سیاست فاصله بگیرد، خوشحال نیست.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بخش بعدی این گزارش، به دلایل حضور نیافتن ایوانکا ترامپ در کنار پدرش می‌پردازد. نویسنده با اشاره به کارآفرین بودن ایوانکای ۴۱ ساله، می‌نویسد که احتمال دارد او به دلیل نگرانی برای تلاش‌هایی که به منظور پیشبرد نشان تجاری شخصی خود انجام داده است، چنین تصمیمی گرفته باشد.

نویسنده در ادامه تاکید می‌کند: «در شرایطی که مشخص نیست آیا این بار هم شانس دونالد ترامپ برای ورود به عرصه سیاست بالا باشد، ایوانکا نمی‌خواهد خطر این حضور سیاسی را بپذیرد و ترجیح می‌دهد با حفظ فاصله، جایگاهی را که برای خود به دست آورده است، حفظ کند. به هر حال این مسیری است که تاکنون به‌خوبی آزموده شده است؛ بعد از حضور ناموفق در عرصه سیاست از قدرت کناره بگیرید، برای مدتی خود را از هر چیزی دور نگه دارید، سپس با شرکت در برخی امور خیریه، دوباره وجهه اجتماعی پیدا کنید؛ از این رو، جای تعجب ندارد اگر کارکنان روابط عمومی ایوانکا در حال تماس تلفنی با ولودیمیر زلنسکی برای گرفتن عکس یادگاری و همچنین درخواست از مگان مارکل برای حضور در پادکستش باشند.»

 در بخش دیگری از این گزارش، می‌خوانیم: «مایکل کوهن، شخصی که قبلا از نزدیکان ترامپ بود و اکنون خود را از او دور کرده است، در مصاحبه‌ روز شنبه خود با شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی، درباره تبعید خودخواسته ایوانکا از سیاست گفت که فکر می‌کند او و همسرش جرد کوشنر با اف‌بی‌آی کار می‌کردند. به گفته کوهن، این زوج درباره اسناد طبقه‌بندی شده در مارالاگو به مقام‌های آمریکا اطلاعات دادند. کوهن همچنین گفت که دلیل کمک نکردن ایوانکا به پدرش همکاری او با اف‌بی‌آی است.»

نویسنده مطلب گاردین در پایان تاکید می‌کند: «من نمی‌دانم آیا ایوانکا برای اف‌بی‌آی جاسوسی می‌کند یا نه؛ اما اطمینان دارم او تلاش می‌کند همان چیزی را به دست آورد که پدرش همیشه می‌خواهد داشته باشد: برتری. در حال حاضر، تلاش برای شماره ۱ بودن برای ایوانکا به معنای دور ماندن از پدرش است. با این حال، اگر سرنوشت دونالد ترامپ تغییر کند و مشخص شود که او واقعا دوباره در راه کاخ سفید است، احساس می‌کنم ایوانکا هم ممکن است ناگهان دوباره علاقه‌اش به سیاست را بازیابد.»

بیشتر از