چرا سس و شکلات‌های محبوب پس از درگذشت ملکه بسته‌بندی خود را تغییر می‌دهند؟

هر سال حدود ۳۰ ضمانت‌نامه سلطنتی اعطا می‌شود و به همان تعداد نیز پس گرفته می‌شود و حدود ۸۷۵ ضمانت‌نامه سلطنتی در هر زمان وجود دارد

هاینز، در کنار صدها نشان تجاری دیگر که ضمانت سلطنتی دارند، پس از درگذشت ملکه الیزابت دوم باید بسته‌بندی‌اش را تغییر دهد.

اکنون که ملکه درگذشته است و این امر موجب ابطال احکام می‌شود، ضمانت‌نامه سلطنتی باید از روی محصولاتی که آن را نمایش می‌دهند حذف شود.

ملکه روز پنجشنبه (۸ سپتامبر) پس از ۷۰ سال سلطنت در ۹۶ سالگی در قلعه بالمورال درگذشت.

نشان‌های تجاری مانند هاینز (Heinz) توینینگز (Twinings) گوردونز (Gordon’s) واکرز شورتبرد (Walkers Shortbread) ویترز (Waitrose) و شامپاین بویلینگر (Champagne Boilinger) باید نشان سلطنتی محصولاتشان را حذف کنند و دوباره به شاه چارلز سوم درخواست دهند.

ضمانت‌نامه‌های سلطنتی سندی است که مشاغل دارای ظرفیت تجاری‌ را برای خانواده سلطنتی تعیین می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از نشان سلطنتی در محصولات و بازاریابی استفاده کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

روی نشان کنونی خاندان عبارت «با انتصاب به علیاحضرت ملکه» نوشته شده است.

انجمن صاحبان ضمانت‌نامه سلطنتی (RWHA) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ازجمله موارد دیگر، متقاضیان باید نشان دهند که سیاستگذاری پایایی و زیست‌محیطی و برنامه عملی مناسبی دارند.»

شرکت‌هایی که دوباره برای ضمانت‌نامه اقدام می‌کنند باید ثابت کنند که «محصولات یا خدمات را به‌طور منظم و مستمر به مدت دست‌کم پنج سال از هفت سال به خانواده‌های سلطنتی عرضه می‌کنند.»

یکی از سخنگویان هاینز گفت: «این بالاترین افتخار ما بوده است که از سال ۱۹۵۱ محصولات هاینز را به خانواده‌های سلطنتی عرضه می‌کنیم و صمیمانه امیدواریم بتوانیم این کار را برای سال‌های طولانی ادامه دهیم.»

«بااین‌حال، در این زمان، با اعضای خانواده سلطنتی همدل هستیم. همه در هاینز از درگذشت علیاحضرت ملکه الیزابت دوم بسیار متاسف‌اند و ما صمیمانه‌ترین تسلیت خود را ابراز می‌کنیم. ما از خدمات فوق‌العاده علیاحضرت به ملت بسیار سپاسگزاریم.»

هر سال حدود ۳۰ ضمانت‌نامه سلطنتی اعطا می‌شود و به همان تعداد نیز پس گرفته می‌شود و حدود ۸۷۵ ضمانت‌نامه سلطنتی در هر زمان وجود دارد.

این ضمانت‌نامه‌ها معمولا تا پنج سال اعطا می‌شوند. انجمن صاحبان ضمانت‌نامه سلطنتی آن‌ها را یک سال قبل از انقضا بررسی می‌کند تا تعیین کند که آیا باید برای یک دوره تقریبا پنج ساله دیگر تمدید شوند یا نه.

آخرین اخبار روز را در مورد درگذشت ملکه الیزابت دوم در اینجا دنبال کنید.

© The Independent

بیشتر از زندگی