نتیج یک تحقیق: استفاده از داروی ضد بارداری بر «انگیزه» زنان تاثیر دارد

آن‌هایی که این قرص را مصرف نمی‌کردند، «انگیزه بسیار بالاتری» برای رسیدن به هدف را گزارش کردند

Pexels

مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد زنانی که از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، هورمونی را که در زمان تخمک‌گذاری باعث ایجاد انگیزه می‌شود، از دست می‌دهند.

اولین مطالعه جهان [در این باره] از دانشگاه ملبورن نشان داد افرادی که از هیچ‌گونه داروی ضدبارداری هورمونی استفاده نمی‌کردند، در مقایسه با شرکت‌کنندگانی که از این قرص استفاده می‌کردند، در زمان تخمک‌گذاری، افزایش بیشتری در محرک انگیزه خود گزارش کردند.

در واقع، پژوهشگران گزارش کردند محرک انگیزه زنانی که از داروی ضد بارداری هورمونی استفاده می‌کردند، «کاهش یافته» بود، زیرا شش برابر کمتر از کسانی بود که قرص مصرف نمی‌کردند.

پژوهشگران برای رسیدن به این نتایج، از گروهی از زنان خواستند به پرسشنامه‌های معمولی که برای نشان دادن سطح انگیزه رقابتی آن‌ها طراحی شده بود، پاسخ دهند.

در مجموع، از ۲۷۸ دانشجو مونث در ۲۱ کشور در طول یک سیکل ۲۸روزه، سوال‌هایی در مورد عزت نفس، میل جنسی و میل آنان به رقابت پرسیده شد.

از میان این زنان، ۱۹۲ نفر از داروهای ضدبارداری هورمونی استفاده نمی‌کردند؛ در حالی که ۸۶ نفر قرص می‌خوردند یا از سایر اشکال پیشگیری از بارداری مانند چسب یا ایمپلنت استفاده می‌کردند.

لیندسی آرتور-هولم، پژوهشگر ارشد، به «سیدنی مورنینگ هرالد» (Sydney Morning Herald) گفت: «در طول نسل‌های مختلف زنان، ما چنان تکامل یافته‌ایم که این نوسان‌ها را در جهت کمک به اهداف یا رسیدن به نتایج متفاوتی داشته باشیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

«هورمون‌ها این کار را با بدن ما می‌کنند، زیرا افراد نمی‌توانند همیشه در رقابت باشند. ما باید کارهای دیگری انجام دهیم؛ مانند خوردن و خوابیدن.»

یافته‌هایی که نشریه «رفتار و فیزیولوژی انسان»  (Adaptive Human Behavior and Physiology) منتشر شد، نشان داد زنانی که از این قرص استفاده نمی‌کردند، «در اواسط چرخه [سیکل عادت ماهیانه]، افزایش انگیزه در سطح عمومی برای رقابت و موفقیت به نفع خود» را تجربه کردند. این الگوی مشابه در کسانی که از داروهای ضدبارداری هورمونی استفاده می‌کردند، مشاهده نشد.

دانشمندان پیش‌تر این نظریه را مطرح کرده بودند که دلیل اینکه زنان ممکن است در زمان تخمک‌گذاری انگیزه بیشتری داشته باشند، این است که در آن زمان بارورترند.

© The Independent