عربستان سعودی، میزبان نخستین شعبه از هتل ریتز-کارلتون در خاورمیانه

مهمان‌ها می‌توانند از اقامت در ۶۳ ویلای لوکس این هتل لذت ببرند

نوجوما بخشی از پروژه دریای سرخ عربستان سعودی محسوب می‌شود - twitter/MarriottIntl

شرکت هتل‌داری آمریکایی ریتز-کارلتون، که زیرمجموعه‌ شرکت گردشگری ماریوت است، نخستین شعبه از اقامتگاه ریتز-کارلتون در خاورمیانه را سال ۲۰۲۳ و با عنوان «نوجوما» (Nujuma) در عربستان سعودی افتتاح خواهد کرد.

با گشایش هتل نوجوما، مهمانان می‌توانند از اقامت در ۶۳ ویلای لوکس آن لذت ببرند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش نشریه نشنال، با افتتاح این هتل، شعبه‌ای در خاورمیانه به مجموعه انحصاری ۵ شعبه دیگر هتل‌های ریتز-کارلتون در سراسر جهان می‌پیوندد. محل ساخت این اقامتگاه در مجموعه جزایر خصوصی و بکری خواهد بود که بخشی از جزایر مرجانی حفره آبی دریای سرخ‌اند.

نوجوما که هنگام افتتاح در سال ۲۰۲۳، بخشی از پروژه دریای سرخ عربستان سعودی (برنامه‌ای برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری این کشور و کاهش اتکایش به نفت) محسوب خواهد شد، با ترکیبی از طراحی بومی و خدمات منحصربه‌فرد، دارای ۶۳ ویلای ساحلی یک تا چهارخوابه خواهد بود که با استخرهای شنا، آب‌گرم و ماساژ، چندین سالن غذاخوری، بازار و طیف گسترده‌ای از امکانات دیگر کامل می‌شود. این ملک همچنین شامل ۱۸ اقامتگاه مسکونی با عنوان ریتز-کارلتون-رزرو خواهد بود.

هتل نوجوما با بهترین امکانات موقعیتی و ارائه لوکس‌ترین خدمات به مسافران، کمتر از یک درصد از پروژه دریای سرخ را که مساحتی بالغ بر ۲۸ هزار کیلومتر مربع دارد، در بر می‌گیرد.

پروژه دریای سرخ شامل مجموعه جزایری با بیش از ۹۰ جزیره طبیعی دست‌نخورده و بکر، آتشفشان‌های خاموش، تپه‌های شنی، کوه‌ها و وادی‌ها و بیش از ۱۶۰۰ ساختمان میراث فرهنگی خواهد بود.

دیگر شعب هتل‌های ریتز-کارلتون در ۵ کشور مختلف واقع شده‌اند: تایلند، ژاپن، اندونزی، پورتوریکو و مکزیک.

این شعبه از هتل‌های ریتز-کارلتون در عربستان سعودی با تنها ۴۵ دقیقه فاصله از دبی شلوغ و پرجنب‌وجوش، در نهایت سکون و آرامش قرار دارد و دلیل آن هم محل قرارگیری و ساخت آن در منطقه حفاظت‌شده حیات وحش راس‌الخیمه است.

این منطقه ۵۰۰ هکتاری علاوه بر ارائه دوره‌های شترسواری و سوارکاری در بیابان و کلاس‌های خصوصی تیراندازی با کمان، لذت تماشای ستارگان، پیاده‌روی در دنیای حیات وحش بکر و مواجهه با جغدهای صحرایی را نیز به همراه دارد و در این بین، می‌توان شاهد خرامیدن غزال‌های صحرایی و اسب و شترهای عربی هم بود.

بیشتر از سفر