بازار داغ عروسک ملکه در جشن هفتادمین سال سلطنتش

کسب درآمد فروشندگان حریص سایت‌های اینترنتی از تقاضای بالای خریداران

این عروسک، ملکه را در لباس عاج باشکوه و حمایل مورب آبی مزین به مدال‌های افتخار نشان می‌دهد - AFP

فروشندگان سایت‌های اینترنتی، عروسک باربی ۹۴ پوندی ملکه را تا ۸۰۰ پوند به فروش می‌رسانند و از تقاضای بالای مردم کسب درآمد می‌کنند.

آوریل ۲۰۲۲ و حدود یک ماه پیش بود که شرکت «متل» (Mattel)، سازنده «باربی»، محبوب‌ترین عروسک دنیا، نسخه‌ای تازه از عروسک‌های خود را با شمار محدود به بازار عرضه کرد. این نسخه، از چهره ملکه بریتانیا، الیزابت دوم، الهام گرفته شده بود و به مناسبت «هفتادمین سالگرد سلطنت فوق‌العاده‌‌اش» به او تقدیم می‌شد. پیش‌بینی می‌شد که این اسباب‌بازی به نسخه‌ای چشم‌گیر و پرسود میان تمام عروسک‌های دیگر باربی از چهره‌های زن مشهور تبدیل شود. اکنون پس از عرضه این عروسک در فروشگاه‌های سراسر بریتانیا، باربی ۹۴.۹۹ پوندی تا سقف ۸۰۰ پوند برای مشتری آب می‌خورد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پس از فروش چندثانیه‌ای باربی به قیمت ۹۴ پوند در فروشگاه‌های جان لوئیس، عروسک ملکه در سایت «ای‌بی» (eBay) با سرعت و شدت به مناقصه گذاشته شده است. برخی فروشندگان قیمت را سه برابر می‌کنند، چرا که بسیاری از مردم در تلاش بی‌امانی، می‌کوشند عروسک ملکه‌ را به دست آورند. در فهرست قیمت‌های گزاف فروشندگان، قیمت ۸۰۰ پوند نیز به چشم می‌خورد.  بسیاری از فروشندگان قیمت این عروسک شرکت متل را ۲۰۰ پوند اعلام کرده‌اند، اما بقیه فروشندگان آن را با قیمت‌های بالاتر از ۷۰۰ پوند به فروش می‌رسانند.

جان لوئیس، مالک و موسس فروشگاه‌های جان لوئیس، همین هفته اعلام کرده بود که فروش عروسک‌های باربی ملکه در فروشگاه‌های او، تنها چند ثانیه زمان برده است.

این عروسک که با جزئیات بسیار و ظرافت تمام طراحی شده است، یادآور ملکه بریتانیا و پوشش او در جشن شصتمین سال سلطنت در سال ۲۰۱۲ است که ملکه بریتانیا را در لباس عاج‌‌نشان باشکوه و حمایل مورب آبی مزین به مدال‌های افتخار نشان می‌دهد.

باربی ملکه، بخشی از مجموعه شرکت «متل» است که طراحی و فروش آن از سال گذشته و با هدف «ادای احترام و تجلیل از زنان تاثیرگذار و میراث آنان در جایگاه افراد پیشرو» راه‌اندازی شد.

بیشتر از زندگی