ایلان ماسک به فکر پولی کردن توییتر است

«توییتر همیشه برای کاربران عادی رایگان خواهد ماند اما شاید از کاربران دولتی یا تجاری هزینه کوچکی گرفته شود»

ایلان ماسک میلیاردر روز دوشنبه به همراه مادرش در مراسم مت گالا در نیویورک شرکت کرد - ANGELA WEISS / AFP

ایلان ماسک به محض تکمیل خرید پیش‌بینی‌شده شرکت رسانه اجتماعی توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار، حالا این ایده را مطرح کرده است که توییتر را پولی کند.

رئیس تسلا در توییتر این موضوع را مطرح کرد که اگرچه از «کاربران عادی» هزینه‌ای برای توییتر دریافت نخواهد شد، ممکن است که او دریافت هزینه از کاربران شرکتی این پلتفرم را بررسی کند.

او در توییتی نوشت: «توییتر همیشه برای کاربران عادی رایگان خواهد ماند اما شاید از کاربران دولتی یا تجاری هزینه کوچکی گرفته شود.»

ماسک این پیش‌بینی را بعد از توییت قبلی‌ خود مطرح کرد که گفته بود: «سرانجام سقوط فراماسون‌ها خدمات سنگبری‌ آنان را به قیمت هیچ از دستشان گرفت.»

هیئت مدیره توییتر هفته پیش پیشنهاد ۵۴.۲۰ دلاری به ازای هر سهم به صورت نقد ایلان ماسک را برای در دست گرفتن کنترل کامل شرکت پذیرفت و او گفت که آن را خصوصی خواهد کرد.

سرانجام سقوط فراموسون‌ها خدمات سنگبری‌شان را به قیمت هیچ از دستشان گرفت.

- ایلان ماسک (@elonmusk) ۳ مه ۲۰۲۲

این معامله که به اتفاق آرا در هیئت مدیره توصیه شد، هنوز باید از طرف سهامداران تصویب و از نظر قانونی بررسی شود.

این تاجر هفته پیش ۸.۵ میلیارد دلار از سهام خود در تسلا را فروخت. او ۱۶ میلیارد دلار دیگر از سهام خود را هم پیش از آن در سال ۲۰۲۱، فروخته بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ماسک که دقیقا تایید نکرد که چرا سهام خود را فروخته است، پیش از این هم صاحب ۹ درصد از توییتر بود. او ۲۱ میلیارد دلار از پول خود را برای خرید این شرکت رسانه اجتماعی گذاشت و ۱۲.۵ میلیارد دلار هم وام گرفت. این در حالی است که ۱۳ میلیارد دلار دیگر هم مورگان استنلی سرمایه‌گذاری کرده است.

ماسک احتمالا تغییرات چشمگیری در این پلتفرم رسانه اجتماعی به وجود خواهد آورد؛ چنانچه در ماه‌های اخیر هم اشاره‌هایی کرده است که چه اهدافی دارد. این موضوع پس از آن اتفاق افتاد که جک دورسی، دوست ماسک، از مدیرعاملی کنار رفت و پاراگ آگراوال جای او را گرفت.

بنا بر برخی گزارش‌ها، این تغییرات ممکن است تعیین مدیرعامل جدید، اخراج کارمندان و حتی کسب درآمد از طریق پولی کردن توییت‌های ناشران برای جانمایی (ایمبد کردن) آن‌ها باشد.

این میلیاردر روز دوشنبه مادرش را به مت گالا در نیویورک برد و با لالا انتونی، مجری برنامه زنده مجله ووگ، در مورد اهدافش در توییتر سخن گفت.

ماسک گفت: «[آن هدف] این است که توییتر تا حد امکان فراگیر شود و بخش وسیعی از کشور و بقیه دنیا را به توییتر بیاوریم تا آن‌ها ببینند که توییتر چقدر جالب، سرگرم‌کننده و شاد است و این زندگی‌ آن‌ها را بهتر کند.»

© The Independent

بیشتر از جهان