تلفن‌های همراه تاشوی نوکیا به‌روز می‌شوند

قیمت این محصول 98 دلار برآورد شده است

HMD Global

تصور بر این بود که با اختراع گوشی‌های هوشمند، گوشی‌های تاشو از رده خارج شده است، اما نوکیا این گوشی نمادین را به بازار برمی گرداند.

روز پنجشنبه شرکت فنلاندی HMD گلوبال، سازنده گوشی‌های نوکیا از گونه به روز شده ده سال پیش نوکیا  2720 تاشو رونمایی کرد.

 بنا به گزارش شبکه تلویزیونی CNBC، بازتولید این گوشی جدید نوکیا 2720 Flip(تاشو) دارای ویژگی های مختلفی شامل اینترنت موبایل G4، اپلیکیشن‌هایی مانند دستیارگوگل (Google Assistant)، یوتیوب،  فیسبوک و واتساپ است که گوشی قدیمی فاقد آن بود.  

یکی از ویژگی‌های مهم گوشی جدید که گوشی قدیمی فاقد آن بود، بستن برای خاتمه دادن به مکالمه است. 

این گوشی علاوه بر نمایشگر خارجی 1.3 اینچی دارای نمایشگر اصلی 2.8 اینچی است. در مقایسه، آیفون XSدارای نمایشگر 5.8 اینچی و آیفون XS MAXدارای نمایشگر 6.5 اینچی است.

نوکیا 2720 در رنگهای مشکی و خاکستری عرضه خواهد شد و قابلیت آن را دارد که از هات اسپات wifi پشتیبانی کند. 

قیمت این گوشی نیز آن را جذاب می کند. نوکیا اعلام کرد در ماه سپتامبر که این گوشی به بازار خواهد آمد، قیمت خُرده فروشی آن 89 یورو (79 پوند، 98 دلار) خواهد بود.

این گوشی جدید در جریان برگزاری نمایشگاه ایفا (IFA 2019) در شهر برلین، آلمان، در قسمت تولیدات «اولیه نوکیا» که شامل گونههای به‌روز شده تعدادی از طرح‌های کلاسیک نوکیا بود، رونمایی شد.  

در طول دو سال اخیر، شرکت HMD گونههای جدید گوشیهای 3310 و 8110 را نیز به نام «گوشی موزی» عرضه کرده است.

بنا به گزارش CNBC، علاوه بر گوشی 2720 Flip(تاشو)، شرکت HMD از وسایل ارتباطی دیگری نیز شامل دو گوشی هوشمند و همین طور نوکیا 800 محکم (Tough) که در«رده نظامی» جای میگیرد و برای استفاده کسانی است که در شرایط سخت جوی نیاز به موبایل دارند، در نمایشگاه ایفا رو نمایی میکند.   

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk

© The Independent

بیشتر از زندگی