امرالله صالح: وقتی نان نباشد مردم رژیم را خواهند خورد

امرالله صالح وضعیت زندگی شهروندان افغانستان تحت حاکمیت طالبان را نگران‌کننده خواند

معاون اول رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در توییتی تازه نوشت رژیم طالبان با ظلمی که به مردم می‌کند، دوام نخواهد داشت‌ـ Hector RETAMAL / AFP

امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان، در توییتی تازه نوشته است که رژیم طالبان با ظلمی که به مردم می‌کند، دوام نخواهد داشت و با مقاومت مردم نابود خواهد شد.

امرالله صالح وضعیت زندگی شهروندان افغانستان تحت حاکمیت طالبان را نگران‌کننده خواند و نوشت: «برای طالبان در کابل و حامیان آن‌ها در راولپندی، گرسنگی ۲۳ میلیون نفر پیروزی نامیده می‌شود. بدانند که این ظلم آن‌ها دوام نخواهد آورد و نابود خواهد شد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آقای صالح مانند گذشته بار دیگر پاکستان را حامی طالبان و عامل وضعیت کنونی افغانستان دانست. او گفت پاکستان می‌خواست افغانستان ویران شود، به‌ زانو درآید و حاکمیتی بی‌تدبیر آن را رهبری کند و حالا به‌ این هدف رسیده است، اما حفظ این دستاورد پاکستان غیرممکن است و به‌زودی با مقاومت مردم متلاشی و نابود خواهد شد.

صالح پس از فرار اشرف غنی، رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان، نیز تاکید کرده بود که طالبان قدرت را به‌ کمک پاکستان تصاحب کرده است، اما نمی‌تواند آن‌ را نگه دارد.

او گفت: «وقتی نان نباشد، مردم رژیم را خواهند خورد، تاریخ این را ثابت کرده است. پاکستان نه این ملک را می‌تواند ببلعد و نه می‌تواند حمایت کند؛ مردم دوباره حاکم خواهند شد.» صالح در ادامه افزود حمایت از گروه‌ تروریستی طالبان برای پاکستان به‌ دلایل مختلف مقدور است، اما بقا ندارد.