افشاگری خالق «هری پاتر»: رمان خیلی بدی هم برای بزرگ‌سالان نوشته بودم

رولینگ در سن ۲۵ سالگی هنگام سفر با قطار به فکر نوشتن هری پاتر افتاد

جی‌کی‌ رولینگ، نویسنده بریتانیایی- TIMOTHY A. CLARY / AFP

جی‌کی‌ رولینگ افشا کرد که همزمان با نوشتن «هری پاتر و سنگ جادو»، نوشتن «بخش خیلی زیادی» از رمان «بسیار بدی» را هم  برای بزرگ‌سالان تمام کرده بود.

این نویسنده کتاب‌های پرفروش این موضوع را در نوشتاری برملا کرد که در نشریه تایمز چاپ شده است و در آن راجع به درون‌مایه کتاب جدیدش برای کودکان به نام «خوک کریسمس» هم سخن گفته است.

رولینگ با نگاهی به گذشته‌، نوشت: «در اوایل دهه سوم زندگی، بخش خیلی زیادی از رمان بسیار بدی به نام لطیفه خصوصی را هم نوشتم. زمانی بود که داشتم کارهای دیگری هم می‌نوشتم و اغلب نوشتن این رمان را ماه‌ها کنار می‌گذاشتم و بعد از سر می‌گرفتم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به نوشته رولینگ، او در سن ۲۵ سالگی و هنگام سفر با قطار از منچستر به لندن که فکر نوشتن «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد، بخشی از دست‌نوشته آن رمان هم در «توشه‌دان بالای سرش جا خوش کرده بود».

در آن نوشتار آمده است: «مدتی نوشتن لطیفه خصوصی را در کنار نوشتن سنگ جادو پیش بردم تا این که به قول ترانه معروف خیابان سسمی، به خودم گفتم یکی از این کارها باید بهتر از آن یکی باشد و در نهایت لطیفه خصوصی به فنا رفت.»

از سوی دیگر، بدیو شاپل، بازیگر فیلم‌های کمدی،  نیز همین هفته در برنامه‌ای که در شبکه نت‌فلیکس پخش شد، از حرف‌های جنجالی رولینگ در مورد افراد تراجنسیتی دفاع کرد.

شاپل در بخشی از یک برنامه ادامه‌دار شوخی‌پردازی روی صحنه که با مخالفت بینندگان و گروه‌های حقوق مدنی مواجه شد، گفت: «جی‌کی‌ رولینگ را حذف کردند. او گفته بود جنسیت واقعیت دارد و این حرف تراجنسیتی‌ها را به مرز جنون رساند و به او فمینیست افراطی ضد تراجنسیتی‌ها لقب دادند.... من هم فمینیست افراطی ضدتراجنسیتی‌ها هستم و می‌گویم جنسیت واقعیت دارد.»

حرف‌های رولینگ در باره جنسیت، پیش از این با مخالفت هواداران وی، گروه‌های فعال دگرباش، و برخی از ستارگان نسخه‌های سینمایی «هری پاتر» مواجه شده بود. اما این نویسنده تراجنسیت‌هراسی خود را تکذیب کرده است.

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر