افتتاح عمیق‌ترین استخر جهان در دبی؛ تجربه غواصی در شهر زیر آب

ولیعهد دبی و ویل اسمیت از اولین بازدید کنندگان این مکان تفریحی بودند

عمیق‌ترین استخر جهان در دبی به‌زودی درهای خود را به روی عموم باز می‌کند.

این استخر تفریحی که عنوان عمیق‌ترین استخر جهان را به خود اختصاص داده ۶۰ متر عمق دارد و ۱۴ میلیون لیتر آب شیرین را در خود نگهداری می‌کند.

افتتاح این استخر به رکوردداری یک‌ساله استخر عمیق لهستان پایان خواهد داد. آن استخر که سال گذشته افتتاح شد ۴۵ متر عمق داشت و از نظر اندازه تقریباً نصف استخر دبی بود.

دبی هم‌اکنون محل بلندترین آسمان‌خراش جهان و بزرگ‌ترین مرکز خرید در جهان هم است، سال‌هاست که جاذبه‌های رکوردشکن فراوانی را در برنامه تجاری و گردشگری خود قرار داده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دمای میلیون‌ها لیتر آب این استخر که حجمی شش برابر استخر شنای المپیک دارد ۳۰ درجه سانتی‌گراد ثابت خواهد بود. این استخر و حداقل چهار برابر بزرگ‌تر از هر استخر غواصی در جهان است. گینس در ۲۷ ژوئن به آن عنوان «عمیق‌ترین استخر شنا برای غواصی» اعطا کرد.

بنا بر اطلاع‌رسانی مقامات این استخر، بازدید از این مکان فعلاً با دعوت‌نامه امکان‌پذیر است اما اواخر امسال برای استفاده عموم آماده خواهد بود. ولیعهد دبی شیخ حمدان بن محمد بن محمد بن راشد آل مکتوم که خودش از علاقه‌مندان شنا و غواصی است، از اولین بازدیدکنندگان بود و تجربه خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. ویل اسمیت بازیگر مشهور هالیوودی نیز با انتشار ویدئویی، تجربه گشت‌وگذار در این استخر منحصربه‌فرد را با دنبال کنندگان خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

 مسئولان استخر در معرفی این مکان تفریحی گفته‌اند: «لذت کشف یک جاذبه خیره‌کننده زیر آب که شبیه یک شهر غرق‌شده متروکه است را کشف کنید. برای گشت‌وگذار در این شهر گسترده زیر آب که پر از ماجراجویی و شگفتی است، چندین بار غواصی لازم است. استخر مجهز به ۵۶ دوربین است تا از ایمنی غواصان اطمینان حاصل کند. پیشرفته‌ترین سامانه‌های روشنایی و صدا، حالات مختلف زیر آب را ایجاد می‌کنند. »

ایمنی این محل علاوه بر دوربین‌ها، با گروه غواصان ناظر تکمیل خواهد شد. علاوه بر آن هر شش ساعت یک‌بار آب از پالایه‌های مخصوص عبور داده و آلودگی‌زدایی خواهد شد.

اگر برنامه سفر به دبی را در فهرست تفریحات تابستانی خود قرار داده‌اید بازدید از این مکان منحصربه‌فرد تجربه فراموش‌نشدنی خواهد بود. به احتمال زیاد  ورودی  ۸۰۰ درهمی (حدود ۲۰۰ دلار)  ارزشش را دارد.

بیشتر از سفر