ریچارد برانسون به فضا می‌رود

ریچارد برانسون و جف بیزوس قصد دارند در ماه جاری به فضا سفر کنند

به محض اعلام تاریخ سفر بیزوس، برانسون اعلام کرد می‌خواهد رقیبش را به چالش بکشد و ۹ روز زودتر از او به فضا سفر می‌کندـ Drew Angerer/Getty Images via AFP

جف بیزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون، و ریچارد برانسون، رئیس و بنیان‌گذار گروه شرکت‌های ویرجین، دو میلیاردر مشهوری‌اند که قصد دارند در ماه جاری به فضا سفر کنند اما ریچارد برانسون اعلام کرده است که می‌خواهد رقیب خود را به چالش بکشد و ۹ روز زودتر از او سفر به فضا را آغاز کند.

خبر سفر جف بیزوس به فضا پیش‌تر منتشر شده بود. مقدمات سفر او را شرکت فضاپیمایی بلو آرجین فراهم کرده است. این شرکت اعلام کرده است که بیزوس همراه برادرش و یکی از برندگان مزایده ۲۸ میلیون دلاری این شرکت، ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) راهی فضا می‌شوند. در این سفر، یک زن فضانورد به نام والی فانک که ۸۲ سال دارد هم تیم بیزوس را همراهی می‌کند. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش گاردین، تنها چند ساعت پس از اعلام تاریخ سفر بیزوس و همراهانش، شرکت فضاپیمایی ویرجین گلکتیک که مسئولیت سفر ریچارد برانسون به فضا را برعهده گرفته است، اعلام کرد که بنیان‌گذار ویرجین قصد دارد رقیب خود را به چالش بکشد و ۹ روز زودتر از او یعنی ۱۱ ژوییه (۲۰ تیر) به فضا ‌سفر کند. سفر برانسون و شش نفر از همراهانش چهارمین پرواز آزمایشی شرکت ویرجین گلکتیک به فضا به شمار می‌رود.
برانسون درباره حس خود از سفری که در پیش دارد، در توییتر نوشت: «من همیشه فردی رویاپرداز بودم. مادرم به من یاد داده بود که هرگز تسلیم نشوم و برای رسیدن به ستاره‌ها تلاش کنم. ۱۱ ژوییه زمانی است که رویای من به حقیقت می‌پیوندد.»

برانسون یک هفته پس از پرواز به فضا ۷۱ ‌ساله می‌شود. 

بیشتر از جهان