درباره واکسن ویروس کرونا دروغ نگویید، توییتر حسابتان را می‌بندد

تاکنون بیش از هشت هزار و ۴۰۰ توییت حذف شده و ۱۱.۵ میلیون حساب توییتری تحریم شده‌اند

این شرکت قبلا نیز با اطلاعات گمراه‌کننده پیرامون ویروس کرونا در این شبکه‌ اجتماعی، مقابله کرده بود - Andrew Burton/AFP

توییتر اعلام کرده است که بر توییت‌های کسانی که در مورد واکسن‌های کرونا دروغ می‌گویند، برچسب هشدارمی‌زند و در صورتی‌ که به این کار ادامه دهند، حسابشان را خواهد بست.

این شرکت قبلا نیز تلاش کرده بود با اطلاعات گمراه‌کننده‌ای که در مورد ویروس کرونا در پلتفرم‌های آن پخش می‌شوند مقابله کند.

تاکنون بیش از هشت هزار و ۴۰۰ توییت حذف شده و ۱۱.۵ میلیون حساب توییتری تحریم شده‌اند. توییتر حالا تصمیم دارد برچسبی‌ را به توییت‌های مزبور اضافه کند و برای مجازات حساب‌هایی که پی‌درپی پست‌های گمراه‌کننده به اشتراک می‌گذارند، یک سیستم «برخورد» بیفزاید.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این اولین بار است که شرکت به طور خاص روی پست‌های مربوط به واکسن تمرکز می‌کند؛ اگرچه مدتی است در مورد چگونگی رفتار با اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا راهنمایی‌های گسترده‌ای کرده است. این تصمیم در میان نگرانی‌ها بابت انتشار محتوای ضد واکسیناسیون در شبکه‌های اجتماعی گرفته شده است.

این غول فناوری همچنین از سیستم برخورد دیگری خبر داده است که «نیاز به اقدام‌ها اجرایی بیشتر را بررسی می‌کند.»

در ابتدا عوامل انسانی برچسب‌ها را اعمال خواهند کرد؛ راهکاری که به سیستم‌های خودکار کمک می‌کند تا جلو انتشار محتوای خلاف را بگیرند.

به کاربرانی که اولین اخطار را دریافت می‌کنند، یک فرصت داده می‌شود. دو اخطار به قفل شدن حساب به مدت ۱۲ ساعت و اخطار سوم به ۲۴ ساعت مسدودی حساب منجر می‌شود. با چهارمین اخطار، حساب به مدت هفت روز مسدود می‌شود و با پنج اخطار یا بیشتر به طور دائمی بسته خواهد شد.

این شرکت اعلام کرده است: «ما معتقدیم که این سیستم برخورد به ما کمک خواهد کرد تا سیاست‌هایمان را به مردم بیاموزیم و از گسترش اطلاعات مضر و گمراه‌کننده در توییتر، به ویژه در موارد نقض مکرر قوانینمان در حد متوسط یا بسیار شدید، جلوگیری کنیم.»

گزارش‌های بیشتر از خبرگزاری‌ها

© The Independent

بیشتر از زندگی