ایلهان عمر و متهم شدن به ضدصهیونیست بودن

نماینده کنگره ایلهان عمر پاسخ دانولد ترامپ را داد بعد از اینکه او خواهان استعفای عمر شده بود و رئیس جمهور را متهم به آمد و شد با نفرت در تمام طول عمرش کرد.

خانم عمر پس از پشت سر گذاشتن یک هفته پر سر و صدا در یک توئیت سوزاننده نوشته که آقای ترامپ علیه یهودیان، مسلمانان، بومی ها، مهاجران، سیاهپوستان و بیشتر تبعیض کرده. او پس از اظهارنظر درباره گروه لابی موافق اسرائیل (ایپک) به دست و پا زدن در تپه های ضدصهیونیسم متهم شد.

خانم عمر پس از اینکه ترامپ خواهان استعفای او شده بود، نوشت: «تو در تمام زندگی ات در نفرت آمد و شد داشتی -- علیه یهودیان، مسلمانان، بومی ها، مهاجرین، سیاهپوستان و غیره. من یاد گرفتم که کلماتم روی مردم تاثیر می گذارنند. تو کی یاد خواهی گرفت؟»

ترامپ روز سه شنبه گفته بود که خانم عمر باید به خاطر اظهار نظرش استعفا بدهد و یا سمتش در کمیته اش را از دست بدهد.

ترامپ سه شنبه گفت: «چیزی که نماینده کنگره عمر گفت وحشتناک هست و من فکر می کنم که او باید از کنگره استعفا بدهد و یا حتما از کمیته روابط بین الملل سنا استعفا بدهد».

خانم عمر پس از کنایه زدن درباره اینکه پول انگیزه متحدین اسرائیل در واشنگتن است، توسط دموکراتها و جمهوری خواهان سرزنش شد. او بعدتر گفت که منظورش گروه ایپک بوده که یکی از قوی ترین گروههای لابی در واشنگتن است که برای تاثیرگذاری بر روی سیاستمداران تلاش می کند. او عذر خواست و گفت که وقتی آن جمله را می گفته مقصودش کلیشه های ضد صهیونیستی نبوده است.  

اما او بر گفته اش تاکید کرد که «لابی گرها در سیاست مشکل زا هستند» و ادامه داد: «بیش از حد معمول این روند ادامه داشته و ما باید درباره اش صحبت کنیم».


 

بیشتر از جهان