هجوم میلیاردها حشره زنجره‌ به شهرهای اصلی ایالات متحده

این اتفاق آخرین بار در سال ۲۰۰۴ رخ داد و سیلی از این حشرات در نیویورک، اوهایو و میشیگان دیده شد

زنجره‌‌ها را می‌توان از بدن چاق، سر پهن، بال‌های شفاف طرح‌دار و چشم‌های بزرگ مرکبی شناخت - SCOTT OLSON / Getty Images via AFP

میلیاردها حشره کوچک که تقریبا دو دهه گذشته را زیر سطح زمین مدفون بودند، به زودی قرار است بیرون آمده و به سمت مناطق شرق ایالات متحده، سرازیر شوند.

سیل زنجره‌‌ها، حشره‌های بالداری که به همان خانواده ملخ‌ها و بلندپرش‌ها تعلق دارند، [نوعی جیرجیرک ولی بزرگ‌تر و پر سر و صداتر، همچنین معروف به جیرجیرک دشتی] با گرم‌شدن هوا در سراسر شهرهای این منطقه، ظاهر خواهد شد.

دو نوع زنجره‌ وجود دارد: زنجره‌‌هایی که سالیانه ظاهر می‌شوند و یا مقطعی. مورد دوم، چیزی حدود هر ۱۷ سال یکبار ظاهر می‌شود و کل این مدت را به عنوان نوزاد در زیر زمین زندگی کرده و در آنجا از ریشه گیاهان تغذیه می‌کنند.

زنجره‌‌ها را می‌توان از بدن چاق، سر پهن، بال‌های شفاف طرح‌دار و چشم‌های بزرگ مرکبی، شناخت.

ساکنان مناطق شرقی ایالات متحده می‌توانند تا اواسط ماه مه، یعنی شروع ماه تیر، آنها را ببیند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این اتفاق آخرین بار در سال ۲۰۰۴ رخ داد؛ وقتی که سیلی از این حشرات در نیویورک، اوهایو و میشیگان دیده شد. امکان شنیده شدن آنها، به خاطر صدای آنها هنگام آمیزش است.

گری پارسونز، حشره‌شناس در دانشگاه ایالتی میشیگان گفت: «ممکن است میلیون‌ها از این حشره در پارک‌ها، جنگل‌ها، و محلات جمع شوند و همه جا به راحتی دیده شوند. وقتی این حجم بالا از آنها وجود داشته باشد، می‌توان آنها را در هوا، روی زمین و همچنین ‌گاهی روی انسان‌ها هم دید.»

به گفته آقای پارسونز، زنجره‌‌ها انسان را نیش نمی‌زنند و هیچ خطری برای انسان و ساختمان‌ها ندارند. آنها فقط خیلی «پر سر و صدا» هستند.

سگ‌ها و سایر حیوانات خانگی گاهی تعداد زیادی از زنجره‌‌ها را می‌خورند که ممکن است باعث بیمارشدن آنها شود. البته، این حشرات به هیچ‌وجه سمی یا خطرناک نیستند.

آقای پارسونز افزود آنها معمولا به خانه‌های افراد وارد نمی‌شوند. بیشتر روی دیوار خارجی خانه‌ها می‌نشینند.

سیل هجوم زنجره‌‌ها سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند. صدای حشرات نر برای دعوت ماده‌ها به آمیزش، ممکن است به ۱۰۰ دسی‌بل برسد؛ صدایی به بلندی صدای اگزوز موتورسیکلت یا یک اره برقی.

© The Independent

بیشتر از زندگی