اظهار نظر پامپئو درباره اقامت فرزندان مقامات ایران در آمریکا

به تازگی موج کثیری از اعتراضها به اقامت فرزندان و خانواده مقامات جمهوری اسلامی ایران در آمریکا شکل گرفته است. این اعتراضها پس از ممنوعیت صدور ویزا به ایرانیان شدت گرفت.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، طی یک پیام ویدیویی در پاسخ به سوالات شهروندان ایرانی درباره این موضوع در صفحه فارسی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «واشنگتن در حال بررسی این موضوع است. این موضوع که آنها (مقامات ایران) اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند، برای ما هم نگران کننده است.»

وی ادامه داد: «همان کسانی که مشغول نابود کردن زندگی مردم ایران هستند، فرزندان‌شان را به خارج می‌فرستند؛ زیرا آنها ثروتمند هستند؛ زیرا ثروت شما را دزدیده‌اند و از طریق فساد، پول شما را گرفته‌اند؛ آنها [مقامات رژیم ایران] به مردم خوب و زحمت‌کش ایران لطمه زده اند. آنها پول شما را گرفته‌اند و حالا بچه‌های خود را به خارج می‌فرستند تا درس بخوانند، خرید کنند، و از مزایای آزادی که ما در ایالات متحده داریم، استفاده کنند. آنها می‌دانند که کشورشان دیگر برای خودشان به اندازه کافی خوب نیست. مقامات [ایران] می‌گویند که کشور برای شما مردم خوب است، اما برای خانواده آنها خوب نیست.»

پامپئو افزود: «ما درباره راهکارها برای حرکت به جلو و این که مردم ایران بتوانند در کشور خودشان از زندگی خوبی برخوردار باشند تا نیاز نباشد برای رسیدن به آزادی و رفاه به ایالات متحده بیایند، بسیار خوشبین هستیم.»

این ویدیو با زیرنویس فارسی در حساب های کاربری بخش فارسی وزارت امور خارجه در توییتر و یوتیوب منتشر شد. پیشتر هم برایان هوک، نماینده امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص گفته بود که واشنگتن در حال بررسی این موضوع است.


 

بیشتر از